Porady

Skand House – drewno KVH i C24

Skand House - drewno KVH i C24

Specjalizujemy się w tworzeniu wysokiej jakości domów szkieletowych. W Skand House zdajemy sobie sprawę, że istotne są nie tylko technika wykonania, ale i wykorzystane materiały. Obok stosowanych przez nas niezawodnej technologii skandynawskiej oraz systemu Steico przy budowie domów szkieletowych drewnianych na uwagę zasługuje również sam surowiec. Aby zagwarantować naszym Inwestorom najlepsze rezultaty, kładziemy szczególny nacisk na pochodzenie oraz jakość drewna konstrukcyjnego. Warto podkreślić, że drewno pochodzące ze skandynawskich regionów wyróżnia się szczególnymi właściwościami konstrukcyjnymi. Jest ono bardziej trwałe i ma większą twardość, niż tarcica pozyskiwana w kraju.

Firma Skand House korzysta jedynie ze sprawdzonych skandynawskich źródeł. Pozyskiwane przez naszych dostawców drewno pochodzi ze zrównoważonych upraw. Drewno konstrukcyjne, z którego tworzymy domy szkieletowe klasyfikowane jest jako drewno C24 oraz drewno KVH. Jakie są cechy charakterystyczne takich surowców ?

  • Drewno iglaste z klasy C24 wyróżnia się solidną konstrukcją oraz estetycznym wyglądem. Jest to drewno budowlane, które spełnia normy pozwalające na wykorzystanie go w konstrukcjach dachowych, ale też stropach, ścianach oraz – co najbardziej nas interesuje – konstrukcjach szkieletowych i domach modułowych. Drewno C24 jest poddawane obróbce oraz suszeniu zgodnie z wytycznymi PN-EN338 – w związku z czym wytrzymałość, twardość oraz wilgotność surowca (na poziomie 16 – 18 proc.) utrzymują się na ujednoliconym poziomie.
  • Drewno KVH – naturalny materiał konstrukcyjny ze starannie dobranej tarcicy. Idealny do stosowania w budownictwie, zwłaszcza przy konstrukcjach dachowych, w domach drewnianych szkieletowych. Drewno KVH na ogół powstaje z gatunków iglastych, a jego wilgotność utrzymuje się na poziomie około 15 proc. Jest to drewno lite łączone na mikrowczepy, poddawane dokładnej obróbce – strugane z 4 stron, frezowane na krawędziach – gotowe do użytkowania.

Sprawdzone pochodzenie i wysoka jakość materiałów pozwalają nam uzyskać pewność, że zrealizowany projekt będzie spełniał oczekiwania Inwestorów – co do trwałości, ale i estetyki. Nieobcy jest nam również aspekt ekologiczny. Drewno pozyskiwane jest ze zrównoważonych upraw, co oznacza, że na miejsce wykorzystanych w procesie przerobu drzew, sadzone są nowe.

Wyjątkowe walory stosowanych przez nas prefabrykatów są dodatkowo potwierdzone respektowanymi na całym świecie certyfikatami. To ważne, ponieważ budowa domu szkieletowego wymaga dokładności na każdym z etapów. Staranność wykonania musi obejmować zarówno proces stawiania fundamentów, jak i prace wykończeniowe. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości drewna KVH z klasy C24 jest to możliwe.

Similar Posts