Porady

Klimatyzator przenośny — całoroczne urządzenie wielofunkcyjne

Klimatyzator przenośny -- całoroczne urządzenie wielofunkcyjne

Przenośne klimatyzatory od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Zwłaszcza latem, gdy temperatura nieznośnie pnie się ku górze, z nieba leje się żar i jedyne, o czym marzy większość z nas, to odrobina chłodu. Jednak tego typu urządzenie może posiadać o wiele więcej funkcji, dzięki którym może posłużyć nam przez okrągły rok.

Welltec ACH1414 – jedno urządzenie, wiele funkcji

Taki właśnie jest wielofunkcyjny klimatyzator przenośny Welltec ACH1414, który nie tylko przyjemnie schłodzi pomieszczenie latem, ale też ogrzeje je zimą, a w razie potrzeby, pomoże osuszyć po zalaniu garaż czy piwnicę, a nawet… pranie. Ponadto, ma również opcję wentylacji i filtracji (posiada dwa filtry powietrza), która jest przydatna o każdej porze roku.

Choć jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się wysoką mocą chłodnicza (4 kW). Wyposażone jest w niezwykle wydajny wentylator o czterech prędkościach pracy, dzięki któremu przepływ powietrza osiąga poziom 450 m³/h i możliwe jest efektywne chłodzenie pomieszczeń o powierzchni od 15 m² do 75 m².

Akcesoria, które ułatwiają codzienne użytkowanie

W zestawie z klimatyzatorem otrzymujemy dwie rury, które pozwalają na szybkie i proste doprowadzanie zimnego lub gorącego powietrza do wybranej przestrzeni. Ich długość wynosi standardowo 150 cm i 200 cm, ale może maksymalnie osiągnąć nawet do 4 m. Skropliny są automatycznie odprowadzane wraz z ciepłym powietrzem. W komplecie z klimatyzatorem dostajemy również uszczelkę okienną Welltec WS400W i listwę okienną.

Urządzenie wielofunkcyjne Welltec ACH1414 sterowane jest przez WiFi, za pomocą intuicyjnego pilota oraz wyświetlacza na obudowie. Można też skonfigurować jego działanie ze smartfonem czy tabletem z systemem Android lub iOS. Ponadto, możliwe jest zaprogramowanie działania urządzenia, np. by włączyło się lub włączyło o konkretnej porze, gdy właśnie wracamy do domu lub by temperatura zmieniła się o danej godzinie.

Pracuje bardzo cicho – min. 48 dB(A) – dzięki czemu jego codzienne użytkowanie w żaden sposób nie jest uciążliwe. Urządzenie posiada ponadto cztery wielofunkcyjne kółka, przez co jest mobilne i z łatwością można zmieniać jego położenie.

Funkcja klimatyzacji niezastąpiona latem

Przenośny klimatyzator Welltec ACH1414 pozwala chłodzić pomieszczenia za pomocą jednego z trzech trybów:

• klasycznego chłodzenia – polegającego na odprowadzaniu gorącego powietrza rurą na zewnątrz;

• chłodzenia z zewnątrz – polegającego na tym, że klimatyzator stoi np. na balkonie i z niego doprowadza chłodne powietrze do wnętrza;

• chłodzenia w trybie spot cooler – polegającego na oprowadzaniu gorącego powietrza jedną rurą i doprowadzaniu zimnego powietrza punktowo, drugą rurą do innego miejsca.

Posiada timer, dzięki któremu możliwe jest zaprogramowanie jego pracy na określony czas, mieszczący się w zakresie od 1 godziny do 24 godzin. To jednak nie wszystko. Opcja autorestratu sprawi, że nawet, gdy nagle zabraknie zasilania i po jakimś czasie prąd w pomieszczeniu powróci, klimatyzator automatycznie zacznie działać.

Ponadto, wybranie funkcji sleep sprawi, że temperatura będzie się sama zmieniała wraz z upływającym czasem. To świetna wiadomość dla każdego, kto nie wyobraża sobie usypiania latem bez “towarzystwa” wentylatora, a jednocześnie nie chce obudzić się zmarznięty.

Funkcja ogrzewania idealna zimą

Mobilny klimatyzator Welltec ACH1414 wyposażony został w nowoczesną sprężarkę marki Rechi, dzięki czemu możliwe jest za jego pomocą nie tylko chłodzenie, ale również ogrzewanie pomieszczeń, z dokładnie identyczną mocą. Bardzo wysoka wydajność energetyczna trybu grzania mieści się w klasie A++.

Jeśli chodzi o funkcję ogrzewania, do wyboru mamy jedną z dwóch opcji:

• ogrzewanie klasyczne – można je zastosować, gdy klimatyzator stoi w pomieszczeniu, które ogrzewa;

• doprowadzanie gorącego powietrza do innego pomieszczenia lub punktu za pomocą rury.

Wentylacja i filtracja przez okrągły rok

Welltec ACH1414 pozwala ponadto na skuteczne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach. Z tej funkcji warto korzystać przez cały rok, a w szczególności w miesiącach jesiennych i zimowych.

W celu uruchomienia opcji oczyszczania, wystarczy włączyć urządzenie w trybie klimatyzacji z nastawem na 30°C. W ten sposób sprężarka pozostanie wyłączona, a klimatyzator będzie wentylował pomieszczenie, jednocześnie je filtrując za pomocą zamontowanych filtrów wstępnych, które zatrzymają kurz i inne zanieczyszczenia. W razie potrzeby można je bez problemu wyczyścić odkurzaczem lub przepłukać pod bieżącą wodą.

Osuszanie – funkcja, która może się przydać również na co dzień

Ostatnia funkcja Welltec ACH1414, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, to możliwość niezależnego osuszania. Zamontowana w urządzeniu rurka do odprowadzania skroplin pozwala na nieustanną pracę, podczas której możliwe jest zebranie nawet 70 litrów wody w ciągu 24 godzin.

Choć opcja ta przydaje się głównie w przypadku zalań czy awarii instalacji wodnych lub osuszania powietrza w wilgotnych pomieszczeniach, takich, jak piwnice albo garaże, można z niej korzystać również na co dzień w domu. Doskonale wspomaga bowiem suszenie prania, co jest szczególnie przydatne zimą lub gdy zwyczajnie się spieszymy i chcemy założyć coś, co dopiero zostało wyprane.

Warto zaopatrzyć się w przenośny, wielofunkcyjny klimatyzator Welltec ACH1414 i przez okrągły rok korzystać z wszystkich jego możliwości. Urządzenie jest nie tylko kompaktowe i charakteryzuje się ponadczasowym wyglądem, dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza, ale również jest w pełni bezpieczne (wyposażone jest w m.in. czujnik temperatury, opcję autodiagnozy, automatyczne spowolnienie uruchamiania sprężarki). Posiada także atest higieniczny PZH, dzięki czemu w żaden sposób nie zagraża najmłodszym, osobom starszym czy schorowanym.

Similar Posts