Porady

Pomysły na aranżacje mieszkania

Pomysły na aranżacje mieszkania

Stworzenie idealnego wnętrza wymaga nie tylko określenia konkretnego stylu aranżacji, ale przede wszystkim dopasowanie go do naszych możliwości przestrzennych, finansowych, a także własnych potrzeb. W jaki sposób przystosować nasze wnętrza do wymarzonego pomysłu, jak wybrać kolory żeby idealnie ze sobą współgrały i nie stworzyć przy tym chaosu?

Dobrze zaaranżowane wnętrze jest w pewien sposób odzwierciedleniem nas samych. W końcu dom to miejsce naszego odpoczynku po ciężkim dniu pracy, czy szkoły. Jego wnętrza powinny sprawiać, że czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Pomieszczenia powinny nie tylko być estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne dla nas samych. Przeglądając odważne i ekstrawaganckie pomysły na zaprojektowanie wnętrz mieszkań, czy domów można natrafić na wiele ciekawych projektów, bardzo oryginalnych, które jednak jak się okazuje nie będą dla nas w ogóle wygodne. Jak zatem dojść do konsensusu między wygodą, a wyglądem?

Zastanów się co najbardziej cenisz sobie we wnętrzach

Dla minimalistów idealnym rozwiązaniem będzie niewielkie mieszkanie, którego ściany posiadają stonowane kolory, a przestrzeń nie jest zagracona niepotrzebnymi bibelotami, które jedynie zbierają kurz. Inni przywiązują większą wagę do przedmiotów i lubią otaczać się rzeczami, co do których mają sentyment. Takie osoby będą się czuć najlepiej w pomieszczeniach pełnych dodatków, obrazów, kwiatów, w których dominuje gra barw i światła. Podstawową zasadą przy urządzaniu mieszkania jest dopasowanie go pod indywidualne potrzeby.

Nie wszystko naraz!

Jeśli boisz się żonglowania kolorami i nie wiesz jeszcze na jaki styl się zdecydować i w którym kierunku dokładnie iść postaw w pierwszej kolejności na białe ściany. Do nich każdy inny kolor będzie dobrze współgrać. Powoli dokładaj meble i dodatki, które Ci się podobają, aż dojdziesz do punktu, w którym będziesz w stanie określić co stanowi centrum każdego z pokoi oraz przy jakiej aranżacji czujesz się najlepiej. Pamiętaj, że często przestawienie układu przedmiotów w pomieszczeniu może zrobić wielka różnicę!

Gdzie szukać inspiracji?

Przed zaplanowaniem aranżacji naszego domu warto zajrzeć na popularne portale, czy strony internetowe poświęcone tej tematyce żeby się czymś zainspirować. W poszukiwaniu pomysłu na efektowną aranżację wnętrza warto zajrzeć na stronę https://sonito.pl/. Nie chodzi tu oczywiście o dokładne odwzorowanie układu mebli, koloru ścian czy ustawienia dekoracji jakie zobaczymy na zdjęciu lub projekcie. Pamiętajmy, że to co sprawdzi się u kogoś niekoniecznie będzie dobrze wyglądać u nas, a wpływ ma na to wiele czynników. Między innymi układ okien i ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła, wysokość sufitów, metraż oraz wiele innych. Gdzie zatem szukać ciekawych pomysłów?

  • Instagram – skarbnica wiedzy, a przede wszystkim fotografii wykonanych głównie przez blogerów, ale i zwykłych użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami;
  • Pinterest – to kolejny portal, pełen ciekawych inspiracji, na których możesz tworzyć własne piny i segregować oraz gromadzić najciekawsze dla Ciebie pomysły;
  • Czasopisma poświęcone aranżacjom wnętrz – w nich znajdziesz nie tylko zdjęcia, ale także gotowe rady od profesjonalistów na to jak samemu wziąć się za zaprojektowanie pomieszczeń

Similar Posts