Porady

Jak urządzić nowoczesny salon?

Jak urządzić nowoczesny salon?

Styl nowoczesny cieszy się w społeczeństwie szczególnym uznaniem. Prostota i wysoka funkcjonalność to jego podstawowe cechy — z tego powodu coraz więcej osób decyduje się zaaranżować wnętrze zgodnie z jego założeniami. Przestrzeń urządzona w stylu nowoczesnym jest estetyczna, schludna i praktyczna, dlatego warto rozważyć wyposażenie salonu w zgodzie z nim. Dzięki temu zabiegowi Twój czas odpoczynku zyska na jakości.

Kolory to podstawa!

Nowoczesny styl wymaga odpowiedniego podejścia do kolorystyki — na próżno szukać w nim pstrokatych kolorów, które mogłyby zaburzać całą kompozycję. Ten styl został zdominowany przez czerń, biel i odcienie szarości, które odpowiednio połączone wcale nie muszą być nudne! Biel odbija światło i dzięki temu rozjaśnia pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w słabo nasłonecznionych pomieszczeniach. 

Zadbaj o właściwe meble

Poszukując mebli, powinieneś zwracać uwagę na ich kolor, kształt i materiał. Barwy umeblowania powinny być proste, a ich budowa — regularna. Zadbaj o to, by wybrać meble wykonane z materiałów najlepszej jakości, gdyż w ten sposób zapewnisz sobie komfort na lata. Pamiętaj, że styl nowoczesny nigdy się nie starzeje, dlatego warto postawić na wytrzymałe wyposażenie łatwe w konserwacji.

Istotnym elementem każdego salonu jest sofa. Wygodna kanapa narożna stanowi doskonałe miejsce relaksu po pracy. Jeśli priorytetem jest urządzenie salonu w stylu nowoczesnym — powinieneś zdecydować się na sofę, której wygląd jest utrzymany w minimalistycznym tonie. To oznacza, że nowoczesna sofa powinna być w całości w jednym kolorze, wykonana z solidnego materiału (np. ze skóry naturalnej).

W salonach doskonale sprawdzą się meble w kształtach brył geometrycznych. Ich prosta budowa doskonale wkomponuje się w nowoczesną przestrzeń i nada jej uroku. Pamiętaj, by wielkość mebli i ich ilość dopasować do potrzeb i powierzchni — w przeciwnym razie Twój salon może wydawać się zagracony, przez co optycznie będzie mniejszy.

Przestrzeń w nowoczesnym salonie

Styl nowoczesny stawia na otwarte przestrzenie. Warto kierować się zasadą “mniej znaczy lepiej” i w nowoczesnym salonie pozostawić dużo wolnej przestrzeni. Nie chodzi jednak o to, by pokój był pusty — powinno znaleźć się w nim tylko to, co potrzebne. “Mniej znaczy lepiej” wymaga przemyślenia — w przeciwnym razie efekt aranżacji nie będzie Cię zadowalać. To założenie nie podlega dyskusji i wymaga od Ciebie zerwania więzi emocjonalnej z przedmiotami, które mogą zaburzać równowagę w pomieszczeniu.

Nowoczesność wyklucza obecność rzeczy zbędnych. Oczyszczanie przestrzeni może być trudne, choć po wszystkim na pewno stwierdzisz, że było warto! Oszczędność w aranżacji pozwoli Ci na łatwe wyeksponowanie tego, co najważniejsze — czyli pięknych, wygodnych mebli. Nie bój się eksperymentować i realizować swoich wizji — tylko w ten sposób zyskasz szansę na to, by poczuć się dobrze w swoim mieszkaniu. Jeśli nowoczesna aranżacja nie spodoba Ci się — będziesz mógł łatwo przerobić ją na inny styl.

Szukasz ciekawych mebli do salonu? Sprawdź https://www.home-sofa.pl/pl/

Similar Posts