Porady

Jak ułatwić sobie prasowanie koszul?

Jak ułatwić sobie prasowanie koszul?

Pognieciona koszula nie wygląda efektownie. Wiele osób ma problem z odpowiednim wyprasowaniem tego ubrania, gdyż mimo staranności, nie udaje się uzyskać zamierzonego efektu. Warto wiedzieć, w jaki sposób można ułatwić sobie to zadanie.

Odpowiedni sprzęt

Trudno jest uzyskać odpowiednią strukturę oraz geometrię ubrania bez stabilnej deski do prasowania, która nie odkształcała się pod wpływem ciepła. Odpowiedni sprzęt ułatwia komfort pracy. Na rynku dostępne są różnorodne produkty, m.in. deski airboard, posiadające stabilny stelaż oraz blat z tworzywa gwarantującego przepuszczalność pary wodnej. Należy również dodać, iż sprzęt powinien przylegać do podłoża. W ten sposób można uniknąć ściągania się koszuli. Proces prasowania ułatwi również żelazko z generatorem pary. W przypadku tego sprzętu nie trzeba zwilżać koszuli.

Właściwa strategia

Efektywność prasowania w dużej mierze zależy od kolejności działań. Na samym początku należy prasować najmniejsze elementy koszuli. Mankiet oraz kołnierzyk są sztywne, dzięki czemu nie ulegną one zgnieceniu przy kontynuowaniu prac. Kolejny krok to prasowanie rękawów. W celu ułatwienia sobie tej czynności można zaopatrzyć się w niewielką deskę, do której wsuwa się dany element koszuli bez składania jej na pół. Należy pamiętać, iż prasowanie wykonuje się od łokcia do mankietów, a następnie od środkowej części rękawów do ich zakończenia. Zaprasowywanie kantów nie jest jednak wskazane, ponieważ nie wyglądają one wówczas efektownie. Ostatni element prac nie stanowi dużego wyzwania. Jeśli koszula ma jednak kieszonkę, wówczas to ją powinno się wyprasować w pierwszej kolejności. Czynność należy wykonać po obu stronach ubrania. Przednią część koszuli dobrze jest wyprasować na szerokim końcu deski. Można wówczas delikatnie naciągnąć materiał. Część koszuli z guzikami należy w pierwszej kolejności prasować od wewnątrz, a potem po zewnętrznej stronie. Czubek żelazka można także wsunąć pod każdy z drobnych elementów. Niweluje to ryzyko powstania wszelkich zgnieceń w tym rejonie.

Prasując koszulę, należy wziąć pod uwagę strukturę materiału oraz sposób wykonywania poszczególnych czynności. Pracę w dużym stopniu może ułatwić także komfortowy sprzęt Leifheit.

Similar Posts