Porady

Jak szybko i tanio odnowić łazienkę?

Jak szybko i tanio odnowić łazienkę?

Kiedy marzysz o nowej aranżacji swojego domowego spa, możesz szybko i niskim kosztem nadać swojej łazience świeżego i modnego charakteru. Wbrew pozorom na remont łazienki nie musisz poświęcać wyczekiwanego urlopu, wystarczy kilka dni, aby wprowadzić w niej kilka radykalnych zmian. Jak szybko i tanio odnowić łazienkę?

Weekendowa metamorfoza łazienki – czy to możliwe?

Aranżacja wnętrz zajmuje zazwyczaj sporo czasu, a łazienka należy do pomieszczeń, które wymagają dużego i czasochłonnego nakładu pracy. Wymiana instalacji hydraulicznej, skuwanie ceramiki to zajmujące czynności. Jeśli jednak nie zamierzasz instalować nowego brodzika, wanny, sedesu, czy umywalki, możesz szybko odnowić łazienkę w weekend. Wykorzystując kilka tricków, uzyskasz nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

W zdecydowanej większości łazienek na ścianach i podłogach znajdują się płytki ceramiczne, gdzie największym problemem są zniszczone fugi. Kiedy chcesz szybko i sprawnie zmienić wygląd swojej łazienki i nie zamierzasz inwestować w nową glazurę, usuń stare przestrzenie pomiędzy płytkami i zastąp je nowymi. Wymianę fug w kafelkach krok po kroku opisuje ten artykuł, z którego dowiesz się, jak zrobić to szybko, sprawnie i precyzyjnie, nie uszkadzając glazury.

Co zrobić, aby szybko odnowić łazienkę?

Kiedy znudził Ci się kolor lub wzór płytek, kafle na ścianach Twojej łazienki nie są wyszczerbione, popękane i stabilnie trzymają się podłoża, możesz je po prostu pomalować. Zmiana koloru wnętrza łazienki przyniesie spektakularne efekty. W sprzedaży znajdziesz specjalne preparaty do malowania glazury, dzięki farbom do renowacji płytek ceramicznych pokryjesz dotychczasowe barwy nowymi odcieniami. Emalie do kafelek zawierają w składzie substancje grzybobójcze, dlatego bez obaw możesz pomalować nimi również fugi.

Jeśli nie chcesz malować płytek, pomyśl o ozdobieniu kliku kafelek specjalnymi naklejkami samoprzylepnymi, które odmienią wygląd wnętrza.

Niektórzy zwolennicy niskich nakładów sił i środków polecają remont łazienki metodą klejoną płytka na płytkę. Klejenie nowych kafelek na stare może się jednak okazać ryzykownym przedsięwzięciem, droga na skróty często kończy się odpadaniem tych elementów. Na podłodze, zamiast pokrywać starą glazurę płytkami, lepiej położyć płytki winylowe lub elastyczną wykładzinę.

Jak wyremontować łazienkę niskim kosztem?

Remont łazienki to najczęściej wysokobudżetowa inwestycja, nowa aranżacja kojarzy się z wysokimi kosztami. Jeżeli nie zamierzasz nadwyrężać swojego domowego budżetu, a ceramika w Twojej łazience nie nosi śladów uszkodzeń i dobrze się prezentuje, możesz zmienić jej wygląd za niewielkie pieniądze.

Skup się na detalach i dodatkach, wymień zasłonę prysznicową, dobierz jej kolor do barwy płytek, szafek i półek. Kup nową, oryginalną mydelniczkę, dopasuj kubek i pojemnik na szczoteczki, wybierz nowe ręczniki, zamów dywanik łazienkowy. W ten sposób niskim nakładem finansowym Twoja łazienka nabierze innego wyglądu.

Similar Posts