Porady

Tajemniczy urok glinki weneckiej – odkryj magiczne właściwości tego niezwykłego materiału

W niniejszym artykule podpowiemy, jak stosować glinkę wenecką, a także omówimy jej charakterystyczne cechy oraz podamy przykłady efektownych aranżacji, które warto wziąć pod uwagę.

Czym jest glinka wenecka?

Glinka wenecka jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów farby strukturalnej, wyróżniającej się obecnością białych grudek o niewielkich rozmiarach, przypominających tynk. Jest ona przyrządzana na bazie akrylu oraz oferuje możliwość swobodnego tworzenia różnorodnych aranżacji z jej udziałem.

Aranżacje wnętrz – glinka wenecka a roli głównej

Jeśli chodzi o pomieszczenia, glinka wenecka świetnie sprawdzi się zarówno w salonach czy sypialniach, zapewniając przykuwające uwagę efekty wizualne, a jak i w kuchniach, a nawet łazienkach, dzięki swojej odporności na wilgoć. Korzystnie będzie prezentować się zaaplikowana w okolicach półek, regałów, szafki pod telewizor, kominka lub podciągów. 

Gustowne aranżacje – glinka wenecka a styl pomieszczenia

Pokrycie z glinki weneckiej okaże się pierwszorzędnym rozwiązaniem w przypadku wnętrz, urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym czy też skandynawskim. Z jej pomocą, możemy z łatwością uzyskać oryginalny efekt subtelnie przetartego tynku, wpisujący się w klimat powyższych stylów aranżacyjnych. 

Zalety glinki weneckiej, których nie sposób nie przeoczyć! 

Na uwagę zasługuje nie tylko sam w sobie niezwykły efekt dekoracyjny glinki weneckiej, ale również jej unikalne zalety. Z pomocą tego jedynego w swoim rodzaju materiału, możemy bowiem skutecznie pokryć nierówne powierzchnię. Co więcej, glinka ta zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, dzięki sprawdzi się również w pomieszczeniach szczególnie narażonych na występowanie wilgoci. 

Glinka wenecka Magnat – postaw na najlepsze rezultaty

Jeśli planujesz malowanie ścian w swoim domu i zależy Ci na najkorzystniejszych rezultatach, wybierz glinkę wenecką marki Magnat. To, co ją wyróżnia to przede wszystkim najwyższa jakość, dostępność szerokiej gamy odcieni, a także atrakcyjna cena. 

Similar Posts