Porady

3 korzyści, jakie daje stosowanie koszy cargo do szafek kuchennych

Kuchnia powinna być przestrzenią jak najbardziej funkcjonalną i dobrze zorganizowaną. Dzięki temu przygotowywanie posiłków czy po prostu sięganie po produkty spożywcze lub naczynia albo sprzątanie po gotowaniu czy wypakowywanie zakupów może być znacznie prostsze i wygodniejsze. Dziś podpowiemy, jakie są 3 korzyści stosowania koszy cargo i jak zbudowane są takie kosze.

Czym są kosze cargo do kuchni? Poznajcie ich rodzaje

Kosze cargo to rodzaj szafek kuchennych stosowanych zarówno w niskiej jak i wysokiej zabudowie. Ich front jest taki jak pozostałych mebli, natomiast trzon stanowi druciana siatka, która jest dodatkowo chromowana i umieszczona na prowadnicach. Kosze systemów cargo są różnorodne – zarówno wąskie jak i szerokie. W wąskich koszach cargo ze względu na ich wysokość i półkową budowę można zmieścić sporo rzeczy. Jeśli chodzi o rodzaje koszy cargo, to możemy wyróżnić narożne, górne, dolne. Można je bowiem umieszczać w każdym miejscu nowoczesnej zabudowy kuchennej.          

3 korzyści stosowania koszy cargo w kuchni 

Decydując się na szafki cargo zyskujecie świetne miejsce do przechowywania napojów czy olejów, a także innych płynnych produktów w butelkach szklanych czy też plastikowych, a także papierowo-foliowych opakowaniach i workach z tłokiem. Półki dają gwarancję stabilnego postawienia produktów bez obaw o ich przewrócenie się. Jednocześnie można je ułożyć blisko siebie, a jednocześnie nadal mieć do nich świetny dostęp dzięki pełnemu wysuwowi szafki cargo na prowadnicy.

Do szafek niskich można włożyć też kosze na śmieci z pokrywą i w ten sposób zyskać wygodne miejsce do składowania odpadów i ich segregacji. Na pewno bez koszy cargo nie może powstać ergonomiczna kuchnia w stylu eko. 

Kosze cargo bardzo dobrze sprawdzają się także do składowania naczyń, zarówno talerzy, kubków, jak i szklanek. Zapewniają możliwość segregowania wszystkich produktów według uznania, a jednocześnie dla większej ergonomii w kuchni.   

Do jakiej kuchni najlepiej sprawdzą się kosze cargo?

Kosze cargo są świetnym wyborem do małej kuchni w wysokiej zabudowie. Zwiększają bowiem znacząco ilość miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie zagracają przestrzeni. Są odpowiednim wyborem także do dużej kuchni, choćby do przechowywania garnków czy patelni. Kosze cargo warto wykorzystać w każdej nowoczesnej zabudowie. Bogatą ofertę koszy cargo znajdziecie na stronie: https://ekorex.pl/kosze-cargo-podblatowe. Dzięki nim dolna zabudowa kuchenna zapewni większą wygodę.  

Similar Posts