Porady

Efekt drewnianej elewacji – w jaki sposób można go uzyskać?

Efekt drewnianej elewacji - w jaki sposób można go uzyskać?

Drewno to materiał popularny w budownictwie. Spokojnie może być wykorzystany jako element konstrukcyjny. Jednak, z uwagi na swój urok, niejednokrotnie jest stosowane do eleganckiego wykończenia obiektów mieszkalnych. Niegdyś był to główny materiał, dlatego można podziwiać obecnie sporą ilość, najczęściej zabytkowych, domów. Różnorodność w architekturze współczesnej sprawia, iż w dalszym ciągu jest spore grono miłośników stylu rustykalnego. W dużej mierze dlatego, iż przywodzi na myśl polskie wsie, beztroskie łany zboża, która tańczą na wietrze. Same pomieszczenia w takim domu doskonale łączą w sobie estetykę z minimalizmem i praktycznością.

Dlaczego warto wykorzystać panele elewacyjne

Każdy, kto miał do czynienia z drewnem w formie desek, które wykorzystuje się jako materiał do wykończenia elewacji czy ogrodzenia, wie, iż materiał ten wymaga troski. Oznacza to, że niezbędna jest regularna konserwacja drewnianych elementów, które wystawione są na działanie niekorzystnej aury. Bez tego, regularnego procesu, drewno nie tylko traci swój pierwotny urok, ale również staje się bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego imitacja drewna na elewację od Decor System to doskonała alternatywa. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Wytrzymałość i brak potrzeby konserwacji imitacji

Imitacja drewna na elewacje powstała z najwyższej jakości komponentów. Oznacza to, że produkt ten doskonale sprawdza się w swojej roli. Zapewnia nie tylko estetyczne wykończenie ścian budynku, ale przede wszystkim trwałe. Brak potrzeby konserwacji desek sprawia, że samo utrzymanie obiektu w dobrej kondycji staje się łatwiejsze.

Imitacja desek — cała elewacja, czy tylko jej fragment?

Elewacja to istotny element budynku. Tworzy warstwę ochronną, ale również przekłada się na estetykę budynku. Szczególnie w przypadku domów rodzinnych przykłada się sporo uwagi do jej wyglądu. Dlaczego? Ponieważ stanowi wizualne, architektoniczne dopowiedzenie wnętrza. Jednocześnie domy rodzinne znajdują się na działkach, które często aranżuje się w ogrody. Dlatego wybór konkretnego designu elewacji jest o tyle istotny, iż pozwala na stworzenie spójnej kompozycji.

Elementy ozdobne na elewacji

Dlatego imitacja drewna na elewacji może stanowić wyłącznie akcent. Może to być pas desek, które oplatają cały dom. Deski można wykorzystać na krawędzi ścian lub w okolicach okien. Możliwości jest naprawdę wiele.

Drewno doskonale łączy się z innymi materiałami

Imitacja deski elewacyjnej łączy się także z innymi materiałami. Pasuje tak samo do metalu, jak również kamienia. Jest to o tyle istotne, iż niejednokrotnie dolna część elewacji, szczególnie w okolicach miejsca, gdzie znajdują się fundamenty, wykończona jest innego typu materiałem. Popularny jest kamień elewacyjny. Zastosowanie takiego połączenia doda całemu budynkowi swoistego uroku. Można też wykorzystać płytki gresowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku elementów zewnętrznych. Również takich jak balkony czy tarasy. Pozwoli to uzyskać bardzo oryginalny efekt wizualny.

Similar Posts