Porady

Kinkiety – do jakich wnętrz pasują?

Kinkiety - do jakich wnętrz pasują?

Kinkiety to popularne lampy ścienne. Były bardzo modne kilkanaście lat temu, a teraz znowu wracają do trendów. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że są bardzo praktyczne, ale nie tylko. Nowoczesne kinkiety ścienne pełnią także funkcję dekoracyjną. Dostępne są zarówno w bardziej tradycyjnej formie, jak i nowoczesnej. Dzięki temu z łatwością można wybrać piękne kinkiety do niemalże każdego wnętrza. Podkreślają jego charakter, a także dodają estetyki. Szczególnie popularne są kinkiety łazienkowe, ale ten rodzaj lampy jest bardzo uniwersalny. Jeśli zastanawiasz się, jak wybierać kinkiety, zapraszamy do lektury! 

1. Co to dokładnie są kinkiety? 

2. Jak oświetlić łazienkę? Kinkiety łazienkowe

3. Do jakich wnętrz pasują kinkiety? 

Co to dokładnie są kinkiety? 

Kinkiet to inaczej lampa ścienna. Wyróżnić można kilka rodzajów kinkietów. Bardzo popularne są kinkiety z abażurem, które wyglądają klasycznie i elegancko. Można montować je pojedynczo lub podwójnie w salonie, kuchni, sypialni i przedpokoju. Kinkiety świecznikowe idealnie pasują do klimatu retro i vintage, nadają też wyjątkowej przytulności. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród koneserów sztuki, cieszą się kinkiety obrazowe, których zadaniem jest doświetlanie dzieł. Bardzo popularne są także kinkiety zewnętrzne. 

Jak oświetlić łazienkę? Kinkiety łazienkowe

Kinkiety łazienkowe to zdecydowanie najpopularniejsza forma takiego oświetlenia. W łazience warto umieścić kinkiety symetrycznie, po dwóch stronach lustra. Dzięki temu żarówki idealnie oświetlą twarz w trakcie przygotowywania makijażu lub wykonywania codziennych zabiegów toaletowych. Kinkiety ścienne doskonale sprawdzają się także na przykład nad wanną. Delikatne światło, które emitują, jest bardzo klimatyczne i przytulne. Może być także idealnie ostre, w zależności od tego, jakie są konkretne potrzeby. Duży wybór różnych modeli kinkietów sprawia, że bez problemu można dopasować je do każdej łazienki. 

Do jakich wnętrz pasują kinkiety?

Kinkiety to lampy popularne nie tylko w łazience. Idealnie sprawdzają się także w przedpokoju, salonie lub sypialni. W tym ostatnim pomieszczenie doskonale pełnia funkcję lampki nocnej. Warto montować je w parach, wówczas dają możliwość regulowania stopnia i natężenia oświetlenia. Drewniane kinkiety pasują idealnie do wnętrz klasycznych, rustykalnych i skandynawskich. Z kolei kinkiety z elementami metalowymi do doskonały dodatek do pomieszczeń industrialnych i nowoczesnych. Bogato zdobione kinkiety chętnie są wybierane przez osoby, które gustują w stylu glamour. 

Similar Posts