Dekoracje

Trzy sprawdzone pomysły na firanki do sypialni

Trzy sprawdzone pomysły na firanki do sypialni

Wystrój sypialni powinien zagwarantować nam spokojny wypoczynek. Wygodne łóżko i odpowiedni kolor ścian to jednak nie wszystko. Aby zapewnić przytulność sypialni, warto pomyśleć o właściwej aranżacji okien. Dzięki temu czas spędzony w sypialni będzie sprawiał nam jeszcze więcej przyjemności. Oprócz efektu wizualnego firanka służy również do zapewnienia pomieszczeniu intymności. Z jednej strony przepuszcza promienie słoneczne i rozjaśnia pokój. Z drugiej strony chroni nas przed wzrokiem osób z zewnątrz. Po dokonaniu przeglądu oferty sklepów można wyróżnić trzy najodpowiedniejsze do współczesnych sypialni rodzaje firanek. Są to firany jednokolorowe, firanki wielokolorowe oraz firanki panelowe.

Firanki jednokolorowe

Firanki jednokolorowe, szczególnie w kolorze białym, należą do najczęściej kupowanych firanek. Nic dziwnego, pasują w zasadzie do każdego wnętrza. Białe firanki nie muszą być jednak nudne. Producenci białych firanek oferują naprawdę spory wybór oryginalnych, a jednocześnie gustownych białych firanek. Do wyboru są firanki gładkie lub strukturalne.

Gładkie firanki bez żadnych wstawek dekoracyjnych są bardzo uniwersalne. Jednak jeśli chcemy, aby bardziej przykuwały wzrok, to warto zakupić jednokolorowe firanki z ciekawym wykończeniem. Może to być na przykład firanka z doszytą koronką lub zakończona haftem.

Coraz częściej nasze okna zdobią firanki strukturalne. W większości przypadków są to firany haftowane, gipiurowe lub z ołowianką. Przy czym hafty mogą przedstawiać rozmaite kształty. Od delikatnych kropeczek po fantazyjne wzory geometryczne, liście lub kwiaty.

Jeśli chcemy, aby firanka w sypialni była w jednym kolorze, ale niekoniecznie białym, to w ofercie sklepów jest wiele innych kolorów. Szczególnie kuszący może być kolor brzoskwiniowy, ecru, srebrny lub słomkowy.

Firanki wielokolorowe

Spośród firanek, które występują w więcej niż jednym kolorze, warto wyodrębnić firanki w kolorowe wzory oraz firany cieniowane.

Firanki w kolorowe wzory będą niezastąpione w przypadku sypialni, którą urządzono w jednym odcieniu. Dzięki temu wprowadzimy do pomieszczenia trochę barw. Do pokoju sypialnianego nadaje się na przykład firanka we wzory przedstawiające kwiaty (w jednym lub kilku kolorach). Równie celnym rozwiązaniem może okazać się biała firanka, w którą wszyto kolorową nitkę.

Od jakiegoś czasu w sprzedaży są także firanki cieniowane, które nazywa się także firankami ombre. Te nowoczesne firanki sprawiają niesamowite wrażenie. Firanka tego typu może występować w różnych opcjach kolorystycznych oraz intensywnościach i odległościach zmiany odcienia.

Firanki panelowe

Swoich zwolenników znajdują także firanki w formie panelu. Pojedynczy panel może mieć dowolną szerokość, kolor oraz wzór. Co ważne, firanki panelowe mogą mieć również wybraną przez nas szerokość. Nasze okno będzie przyciągało oko zarówno, gdy zdecydujemy się na panele o tej samej, jak i różnej długości.

Similar Posts