Dekoracje

Lamele dekoracyjne w łazience: jak nadać pomieszczeniu oryginalny charakter?

lamele

Lamele dekoracyjne można wykorzystać w aranżacji niemal każdego pomieszczenia, w tym również łazienki. Sprawdź, w jaki sposób!

Co położyć na ścianach w łazience?

Urządzając łazienkę, wielu z nas wydaje się, że nie mamy zbyt dużego pola manewru. W większości pomieszczeń na ścianach znajdują się płytki, które doskonale radzą sobie w mało sprzyjających warunkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę wilgoć i zmienność temperatur. Tymczasem okazuje się, że tradycyjne płytki ceramiczne możemy zastąpić lamelami dekoracyjnymi. Nadają one pomieszczeniu świeżości i eleganckiego charakteru, a wszystko przy minimalnym nakładzie pracy. Nie trzeba również przejmować się wysokimi kosztami, gdyż lamele dekoracyjne nie należą do najdroższych elementów wykończeniowych.

Gdzie umieścić lamele w łazience?

Lamele dekoracyjne stanowią swego rodzaju dodatek, który odpowiednio rozmieszczony nadaje pomieszczeniu zupełnie nowego wyglądu. Gdzie warto je umieścić? Największą popularnością cieszy się ściana, przy której znajduje się umywalka. Takie rozwiązanie pozwala dodatkowo podkreślić ozdobne lustro, które najczęściej zawieszone jest w tym właśnie miejscu. Niemniej jednak lamele dekoracyjne z powodzeniem możemy również umieścić na ścianie, przy której stanie wanna. Jeśli nasza łazienka posiada wbudowane okno, lamele będą stanowiły ciekawą ich ozdobę. Jest to dodatek, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Niektórzy decydują się wyłożyć lamelami całą ścianę, inni jedynie wybrany jej fragment. Wiele zależy tutaj od koncepcji wykończenia pomieszczenia. Pamiętajmy, że lamele stanowią dekorację same w sobie, dlatego tam, gdzie będzie ich dużo, nie trzeba już większych ozdób. Jeśli jednak jesteśmy fanami dekoracji łazienkowych, takich jak rośliny, ozdobne ręczniki czy półeczki, dostosujmy ilość lameli, tak aby uniknąć wrażenia przesycenia.

W jakich stylach aranżacyjnych sprawdzają się lamele dekoracyjne?

Lamele dekoracyjne w łazience zyskały miano dodatku uniwersalnego – nie bez powodu, gdyż sprawdzają się w zdecydowanej większości łazienek, bez względu na styl wnętrzarski, jaki wybraliśmy. Warto jednak dobrać kolor lameli w zależności od tego, jak urządzona będzie nasza łazienka. W stylu industrialnym i vintage dobrze sprawdzają się przede wszystkim ciemne lamele, które podkreślą starodawny styl mebli. W łazienkach urządzonych w stylu skandynawskim, boho albo japandi lepszym wyborem będą lamele wykonane z jasnego drewna. Tam, gdzie króluje minimalistyczna aranżacja albo styl glamour, dobrym rozwiązaniem będą białe lamele. Wybierzmy je również do mniejszych łazienek, które chcemy optycznie powiększyć. Biały kolor odbija światło, przez co wydaje się, że pomieszczenie ma zdecydowanie większą powierzchnię. Choć jest to wyłącznie efekt wizualny, można go osiągnąć bez konieczności rezygnowania z ciemniejszych mebli lub innych dodatków, które niestety nie zawsze sprawdzają się w małych łazienkach.

Lamele dekoracyjne w łazience – oryginalnie i ze smakiem!

Zastanawiając się, jak sprawić, czy nasza łazienka wyróżniała się na tle innych, warto sięgnąć po lamele dekoracyjne. Jest to bardzo przyjazny dodatek, który można dopasować w zależności od wybranego stylu wnętrzarskiego, wymiarów pomieszczenia oraz własnych potrzeb i preferencji. Co ciekawe, lamele dekoracyjne sprawdzą się nie tylko w przypadku osób, które aranżują łazienkę po raz pierwszy lub planują całkowity jej remont. Czasami rozwiązanie to można też wdrożyć w pomieszczeniach, w których potrzebujemy powiewu świeżości, jednak bez przeprowadzania większych prac remontowych. Do wyboru mamy wiele interesujących koncepcji, zwłaszcza jeśli zależy nam na uzyskaniu pewnych efektów wizualnych, takich jak powiększenie pomieszczenia albo wyeksponowanie niektórych elementów. Warto dodać, że lamele będą idealnym rozwiązaniem dla łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym, gdzie nie ma miejsca na dodatkowe elementy ozdobne. Delikatne, a zarazem przykuwające uwagę, będą dobrym dopełnieniem miejsc, którym brakuje swoistej kropki nad „i”.

Materiał sponsorowany.

Similar Posts