Dekoracje

Radość mierzona metrami nad poziomem morza – fototapeta góry w twoim domu

Radość mierzona metrami nad poziomem morza – fototapeta góry w twoim domu

Góry to miejsce, w którym monumentalizm współgra z nieziemskim spokojem i kojącą ciszą. Niezdobyte szczyty fascynują ludzi pragnących przeżyć przygodę, a także artystów, wśród których można wymienić: Caspera Friedricha, Władysława Jarockiego czy Jana Kasprowicza. Góry w kulturze symbolizują m.in. zmaganie się z własnymi lękami. Warto pamiętać o tym, wprowadzając ten motyw do swojego wnętrza. Jeśli dążysz do celu niczym Marek Kamiński, jesteś ambitny jak Jerzy Kukuczko, a także potrafisz pokonać swoje słabości jak Jasiek Mela, fototapeta góry świetnie sprawdzi się w twoim wnętrzu. Jednak czy taki dodatek pasuje do małej przestrzeni? Jakie ozdoby z górami wybrać do różnych wnętrz? Na te i inne pytania odpowie ekspert ze strony Redro.pl. 

 

Z miłości do natury

Pamiętaj o tym, że najmodniejszy w tym roku odcień living coral wyraża miłość do ziemi, ponieważ symbolizuje zagrożone ekosystemy. Tereny górskie także obfitują w gatunki roślin i zwierząt, które bez ochrony człowieka mogą zniknąć z powierzchni ziemi (są to np. wilk szary czy niedźwiedź brunatny). Fototapeta góry przedstawiająca zacienione szczyty z koralową poświatą będzie współgrać ze zdjęciami zwierząt. Jeśli ozdoba wydaje się zbyt jaskrawa i stanowi najmocniejszy akcent we wnętrzu, można ją stonować ciepłym beżem czy neutralną szarością innych ścian. Jeżeli wybierasz dekorację z motywem gór, pamiętaj, by inne dodatki również nawiązywały do świata przyrody. Do wnętrza wprowadź stolik kawowy oraz krzesła wykonane z pni drzewa. Na suficie możesz zawiesić żyrandol z ociosanych gałęzi, ułożonych w kształt rogów. 

 

Na krawędzi

Na krawędzi

https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/gory/

 

Jeśli szalejesz na nartach lub swoboardzie, kochasz się wspinać lub zwiedzać groty, pokaż to odwiedzającym twój dom. Wyeksponuj liny, czekany lub karabińczyki, zawieszając je na ścianach. Możesz wprowadzić tego rodzaju elementy również w formie gadżetów do mieszkania (huśtawki, uchwyty na lampy). Na półkach postaw lornetki z kamerą, zaskocz gości biokominkiem o oryginalnym kształcie. Jeśli chcesz, by nastolatek zainteresował się aktywnością fizyczną, umieść w jego pokoju miniściankę wspinaczkową oraz zmień wykładzinę albo panele na podłogę amortyzującą upadki. 

 

Górska chata w lofcie

Górska chata w lofcie

Regiony górskie inspirują projektantów wnętrz, którzy aranżują przestrzenie większe, ale i mniej przestronne. 

Styl góralski łączy unikalne zdobnictwo z wrażeniem przytulności i gościnności. Rzeźbione inspirowane roślinnością czy etnicznymi kształtami oparcia drewnianych krzeseł, frontów drzwi czy ażurowe poręcze dobrze komponują się z wyszywanymi albo haftowanymi obrusami, obiciami bądż narzutami. Stylizację tego typu można zastosować też do mieszkań loftowych z pofabryczną cegłą i miejscem na schody. To odważny mariaż charakteru industrialnego z góralskimi akcentami – stwierdza ekspert. 

Pamiętaj jednak o umiarze, kiedy chodzi o ilość wprowadzonych wzorów. Jeśli chciałbyś uzyskać podobny efekt przy zachowaniu bardziej minimalistycznej aranżacji, możesz urozmaić wygląd swojego loftu fototapetą z tatrzańskimi halami. Podbij całość dużym ciemnym zegarem wykonanym z fragmentu kwarcu górskiego, który podkreśli charakter całego wnętrza, oraz twoją miłość do natury. 

 

Geometria szczytów

Geometria szczytów

https://redro.pl/

 

Zachwycające pejzaże można umieścić też w przestrzeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Idealne będą pomieszczenia monochrome czy też utrzymane w skali szarości. 

Jeśli zminimalizujemy ilość detali i dodatków we wnętrzu, przestrzeń optycznie się powiększy oraz będzie wydawała się bardziej uporządkowana. Świetnym pomysłem ożywiającym geometryczne wzory jest wykorzystanie gradacji barwnej. Ciemnozielona geometria na miętowym tle będzie sprawiać wrażenie trójwymiarowej. Pamiętajmy, że nie tylko linie i kształty, ale też plamy są kluczowym elementem kompozycji także w wystroju wnętrz – podkreśla ekspert. 

Umieść więc na ścianie dekorację, na której nachodzą na siebie kształty gór o odmiennych tonach jednej barwy (obecnie triumfy święci granat, błękit i szafir). Całość uzupełnij obłymi meblami, lampami czy poduszkami. 

 

Fototapeta – góry dla dzieci

Fototapeta - góry dla dzieci

Góry to poskramianie żywiołu oraz sztuka przetrwania w trudnych warunkach i nie poddawania się pomimo przeciwności losu. Fototapeta z omawianym motywem ucieszy małych sportowców czy przyszłym bohaterskich ratowników. Początkującym grotołazom zafunduj przestrzenie do chowania się, przypominające jaskinie, w których pojawią się także schowki na trofea. Zachęć malucha do odkrywania, pokazując mu obrazy wzniesień i szczytów z różnych rejonów globu. Fototapeta góry we mgle z pewnością zaciekawi malucha i pobudzi jego wyobraźnię. 

Similar Posts