Dekoracje

Liście jako motyw przewodni aranżacji. Jak dobrać taką fototapetę?

Liście jako motyw przewodni aranżacji. Jak dobrać taką fototapetę

Ornamenty to dekoracje znane już w starożytności. Składają się z takich elementów graficznych jak figury geometryczne, kwiaty i oczywiście liście. Okazuje się, że te ostatnie stanowią jedne z najbardziej aktualnych trendów. Pozwalają tworzyć aranżacje nie tylko modne, ale również oryginalne – w końcu nie istnieją dwa takie same liście. Okrągłe czy podłużne, kolorowe lub o jednolitej barwie, z palmy tropikalnej albo swojskiego dębu – wybór motywów jest niezwykle zróżnicowany. Jedno jest pewne – fototapeta liście na zawsze odmieni wygląd danego pomieszczenia. Potwierdzają to słowa eksperta z firmy Myloview.pl.

 

Jaki kolor liści?

 

Jednym z najważniejszych czynników, jakimi należy kierować się przy wyborze fototapety, jest paleta kolorystyczna. Jak pod tym względem dobrać fototapetę z liśćmi? – Żeby wnętrze prezentowało się harmonijnie, warto ograniczyć się do trzech kolorów: jednego bazowego i dwóch dodatkowych. Można również zadecydować o tym, czy dekoracja ma pełnić funkcję tła albo grać pierwsze skrzypce w danej aranżacji. W pierwszym przypadku poleca się zatem subtelne, delikatne wzory o jasnej kolorystyce. Mogą to być na przykład drobne liście krzewów. Jeśli wybierze się drugą opcję, wówczas można nieco zaszaleć z motywem, jaki będzie posiadać fototapeta. Liście bananowca w kolorze soczystej zieleni wyglądają bardzo wyraziście. Są szczegółem, który jako pierwszy przyciąga wzrok po wejściu do danego pomieszczenia – mówi ekspert.

 

Tradycyjnie czy z nutą egzotyki?

Tradycyjnie czy z nutą egzotyki

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/natura/liscie/

 

Botaniczne fototapety można również podzielić ze względu na to, do jakiego gatunku przynależą pokazane na nich liście. – W tym przypadku do wyboru są dwie możliwości – liście jednego ze swojskich lub egzotycznych drzew. Dąb, jarząb, kasztanowiec, a może akacja? Takie dekoracje pasują do wnętrz w klasycznym wydaniu. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się jednak egzotyczne rośliny. Najchętniej wybieranym motywem są liście palmowe o długiej łodydze i cienkich listkach po każdej ze stron. Drugie miejsce pod względem popularności zajmuje monstera. Ma ona bardzo charakterystyczny kształt, jako że przypomina serce z zaokrąglonymi wycięciami. Doskonale nadaje się do oryginalnej aranżacji – podsumowuje specjalista.

 

Pojedynczy motyw czy wielkoformatowe zdjęcie?

Pojedynczy motyw czy wielkoformatowe zdjęcie

https://redro.pl/

 

Liściaste motywy mogą przyjmować dwie formy – pojedynczych, powtarzających się elementów albo fotografii, które przedstawiają na przykład zielnik, niewielki gaj czy las. – Grafiki tworzące geometryczne wzory sprawdzą się do aranżacji, w których ważna jest harmonia. Należą do nich na przykład wnętrza w stylu retro lub minimalistycznym. Takie liście mogą układać się w regularne wzory lub wręcz przeciwnie – tworzyć prawdziwy artystyczny nieład. Motyw tego rodzaju najlepiej wygląda we wnętrzach o nowoczesnym charakterze. Natomiast wspomniane wyżej zdjęcia liści z powodzeniem uzupełnią tradycyjną aranżację. Najlepiej dobrać motyw przewodni widoku zgodnie z przeznaczeniem danego pomieszczenia. W ten sposób fotografia z ziołami będzie wyrazistą ozdobą kuchni, podczas gdy zdjęcie lasu w czasie złotej polskiej jesieni podkreśli klasyczny charakter eleganckiego salonu – dodaje.

 

Fototapeta liście – jakie kolory pasują do zielonego?

Fototapeta liście – jakie kolory pasują do zielonego

W dekoracjach z liśćmi najczęściej dominuje właśnie zielony kolor. Jakie inne barwy pasują do takiej ozdoby? – Zieleń to barwa odznaczająca się intensywnością. Dlatego lepiej dobierać do niej kolory wygaszone. Do fototapety z zielonymi liśćmi świetnie sprawdzą się pastele, złamana biel czy różne odcienie szarego. Takie odcienie ocieplają również aranżację, dzięki czemu atmosfera we wnętrzu staje się bardziej przytulna. Fototapetę w zielonym kolorze poleca się umieścić tylko na jednej ścianie, aby nie zdominowała aranżacji. Resztę ścian najlepiej pomalować przy użyciu koloru ze znajdującej się wyżej listy. Żeby fototapeta prezentowała się tak, jak tego oczekujemy, należy skorzystać z oferty sprawdzonego sprzedawcy. Jednym z najbardziej polecanych tworzyw do produkcji tego typu dekoracji jest materiał winylowy. Odznacza się on wysoką estetyką i odpornością na szkodliwe czynniki – podsumowuje specjalista Myloview.pl.

 

Similar Posts