Dekoracje

Zostań władcą światła w swoim domu – rolety dzień noc do każdego wnętrza

Zostań władcą światła w swoim domu – rolety dzień noc do każdego wnętrza

Rolety dzień noc to ten typ rolet, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Lubimy je za to, że stanowią nie tylko osłonę przed sąsiadami po zmroku, czy zaciemnienie mieszkania, kiedy potrzebujemy tego w dzień, ale zastępują nam w aranżacji firany i zasłony

Rolety dzień noc – praktyczne i nowoczesne

Rolety dzień noc ( inaczej „rolety duo”). Są niezwykle praktycznym rozwiązaniem w kwestii osłony okna. Możemy dzięki nim sami regulować, jaką ilość światła wpuścimy w danym momencie do pomieszczenia, w zależności od pory dnia i naszych potrzeb. Możemy całkowicie zablokować przepuszczalność, albo zapewnić wnętrzu całkowite nasłonecznienie. Wśród niezliczonej ilości wzorów i kolorów znajdzie się coś dla każdego. Producenci rolet dzień noc, oferują również możliwość zamówienia perfekcyjnie dopasowanych rolet na wymiar.

Jak działają rolety duo?

Działanie rolet dzień noc opiera się na bardzo prostym mechanizmie: poziome pasy na zmianę przepuszczające światło i zaciemniające przesuwają się względem siebie regulując dopływ światła do pomieszczenia.

Często rolety tego typu uważane są bardziej za dekorację, niż rozwiązanie praktyczne w miejscach, o dużym nasłonecznieniu. Cóż, to w jakim stopniu roleta duo spełni się jako zaciemnienie po pewnymi warunkami.

Po pierwsze – musi być wykonana z odpowiedniej tkaniny – ciemnej i o odpowiedniej gęstości w miejscu pasów zaciemniających. Po drugie – musi być prawidłowo zamontowana i doskonale dopasowana do otworu okiennego. Nie jest to proste, kiedy kupujemy tańsze, rolety gotowe. Musimy bardzo starannie wymierzyć otwór i kupić rolety raczej większe (da się je przyciąć), niż choćby o centymetr mniejsze. To oczywiście jest prostsze, kiedy zamawiamy rolety na wymiar, bo wtedy okna najczęściej wymierza nam doświadczony pracownik firmy, który doskonale wie, jak zrobić to dokładnie.

Idealne do pomieszczeń, gdzie chcemy mieć możliwość uzyskania maksymalnego zaciemnienia, są rolety z prowadnicami w kasecie. Dzięki specjalnej konstrukcji ram i prowadnic, materiał tych rolet idealnie przylega do ram okiennych.

Inne zalety rolet w kasetach to fakt, że okna ubrane w nie wyglądają bardziej schludnie, a uchylając je od góry nie musimy się denerwować faktem, że wiszą zgodnie ze świętymi prawami grawitacji i przepuszczają słońce bokiem. Ponadto kasety chronią tkaninę rolet przed nadmiarem kurzu.

 Nie tylko do wnętrz nowoczesnych

Wśród wzorów tkanin, z jakich bywają wykonane rolety dzień noc, spotykamy nie tylko jednolite, idealne do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz, ale też we wzory które mogą pasować nawet do wnętrz rustykalnych. To idealne rozwiązanie dla miłośników tego stylu, którzy z powodu alergii na roztocza rezygnują z ozdabiania okien firanami i zasłonami, tak charakterystycznymi dla ciepłych, rustykalnych aranżacji.

Z pewnością uda się nam dopasować rolety dzień noc do każdego wnętrza. Szukając inspiracji odwiedźmy najbliższy salon, który oferuje na sprzedaż rolety tego typu i wybierzmy coś dla siebie.

Similar Posts