Porady

Drewno i motywy florystyczne w aranżacjach

Drewno i motywy florystyczne w aranżacjach

Po wielu latach królowania stonowanych stylów, takich jak Skandynawia czy Prowansja, coraz większa popularnością zaczęły cieszyć się nieco odważniejsze aranżacje.

Tropikalny las w Twoim domu

Jednym z motywów, który po latach niełaski wrócił w wielkim stylu, jest wzór florystyczny. I nie mowa tutaj o małych, subtelnych roślinach przemyconych na tapetach, obrazach i tkaninach. Chodzi tutaj bardziej o motywy florystyczne w wersji XXL, gdzie aranżacja tworzy coś na podobiznę tropikalnej dżungli, w której prym wiodą palmy i egzotyczne owoce. Nieco subtelniejsze akcenty roślinne można podkreślić na przykład dodatkami i dekoracjami.

Połączenie dzikiej roślinności idealnie współgra z organiczną bielą, naturalną szarością oraz drewnem. Taką symbiozę aranżacyjną można uzyskać m.in. z kolekcją Natura  / Naturo dostępnej obecnie w ofercie Ceramiki Paradyżhttps://www.paradyz.com/plytki/natura-naturo. Dzięki płytkom z tej serii można stworzyć wyjątkowo klimatyczne i spójne wnętrze, w którym wyrazista, roślinna kolorystyka będzie łączyć się z delikatnymi barwami. Seria ta sprawia,  że natura i organiczność dopełnione są nowoczesnym sznytem.

Drewno – tradycyjny element wnętrza

Drewno to stały element wnętrza prawie każdego domu. Decydując się na drewniane stoły, blaty, półki, wybieramy ponadczasowość, którą można łączyć z wieloma odcieniami (np. z wcześniej wymienionymi: bielą, szarością lub motywami roślinnymi). Uniwersalność drewna powoduje, że można zastosować je praktycznie w każdym pomieszczeniu – chociażby na podłodze w łazience lub jako blat w kuchni.

W skrócie – motywy florystyczne i drewniane tworzą genialne połączenie, które stanowi idealną symbiozę tradycji z oryginalnością i awangardą. Jeśli znudziły Ci się zachowawcze wnętrza w stylu skandynawskim lub prowansalskim, odważniejsze rozwiązanie może być strzałem w „dziesiątkę”. Czasami warto zaszaleć i zerwać z utartymi schematami!

Similar Posts