Porady

Dlaczego warto udekorować swój salon witryną?

Aranżacja salonu to niełatwe zadanie, bowiem z jednej strony musi on być funkcjonalny, z drugiej zaś powinien pełnić również funkcję reprezentacyjną. Warto więc rozważyć udekorowanie go witryną do salonu. Łączy ona w sobie elementy klasyki, a także nowoczesności, przez co doskonale pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Dlaczego warto zdecydować się na witryny do salonu?

Praktyczna ozdoba

Witryny do salonu, takie jak np. https://bromarkt.pl/pol_m_MEBLE-DO-SALONU_WITRYNY-DO-SALONU-228.html to meble, które swoim wyglądem przypominają tradycyjne szafy. Niemniej jednak zamiast zwykłych drzwi, posiadają one drzwiczki z szybką. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów witryn do salonu – jedne z nich są podobne do regałów, inne zaś są w stanie pomieścić naprawdę sporo, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić zwykłą szafę. Co więcej, nie wszystkie drzwi w witrynie do salonu muszą posiadać szklaną wstawkę – wiele modeli ma ją tylko z jednej strony (mowa tutaj o witrynach dwudrzwiowych). Dzięki temu witryny do salonu umożliwiają wystawienie rzeczy, którymi chcemy się pochwalić bądź które stanowią swego rodzaju rodzinna pamiątki.

Co umieścić w witrynie?

Domownicy sami wybierają, co dokładnie będą przechowywać ich witryny do salonu. Niemniej jednak najczęściej umieszczamy w nich książki, kieliszki do wina lub szampana, elementy porcelanowej zastawy stołowej, a także małe doniczki z roślinami ozdobnymi. Niektórzy w witrynach przechowują pamiątki rodowe – biżuterię, zdjęcia, wazony. Nowoczesne witryny posiadają wbudowane oświetlenie, przez co pomagają stworzyć w salonie niesamowity nastrój. Dzięki nim nie musimy bowiem zapalać wieczorem światła, wystarczy tylko włączyć oświetlenie i ewentualnie zapalić świeczki.

Do jakich wnętrz?

Niegdyś witryny do salonu kojarzyły nam się głównie z tradycyjnym, nieco staromodnym wystrojem wnętrz. Dziś jednak projektanci mebli sprawili, że pokochały je nawet osoby, które stawiają na nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Białe witryny doskonale pasują bowiem do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, a także minimalistycznym. Tymczasem witryny w kolorze drewna sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu vintage lub loft. Co ciekawe, witryny do salonu mogą nam posłużyć do zaaranżowania nie tylko pokoju, w którym przyjmujemy gości bądź spędzamy czas wolny. Doskonale sprawdzą się one także w gabinetach czy pomieszczeniach biurowych. Często witryny do salonu wybierają osoby, które chcą urządzić sobie w domu przytulny kącik do home office. Dzięki nim mogą mieć pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy, z drugiej zaś strony same witryny wyglądają bardzo elegancko i profesjonalnie.

Similar Posts