Porady

Płytki drewnopodobne – gdzie wykorzystać je w domu?

Płytki drewnopodobne - gdzie wykorzystać je w domu?

Płytki drewnopodobne cieszą się coraz większą popularnością – to fakt, z którym ciężko się spierać. Drewno to materiał trwały, według niektórych nawet „ponadczasowy”, którego walory estetyczne są niezaprzeczalne. Coraz częściej wybiera się również tańsze, a posiadające pozostałe atuty drewna, płytki drewnopodobne. Do których pomieszczeń najlepiej je zastosować? Czy dobrze będą wyglądały w kuchni, czy nadają się do łazienki, czy salon to jedyne właściwe rozwiązanie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście – jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o płytkach drewnopodobnych, to jesteście we właściwym miejscu. Zapraszamy do lektury!

Styl skandynawski – naturalne otoczenie płytek drewnopodobnych

Elegancka prostota płytek drewnopodobnych znakomicie koresponduje z elementami wystroju skandynawskiego. Styl ten wiąże się z minimalizmem oraz naturalnymi dodatkami – a co kojarzy się z naturalnością bardziej niż drewno lub materiały je przypominające? Białe elementy wnętrza przełamane przez brązowy kolor płytek imitujących drewno tworzą kompozycję nie tylko ciekawą i przykuwającą wzrok, ale również harmonijną.

Płytki imitujące drewno w salonie

Płytki imitujące drewno dobrze sprawdzają się w salonie. Jest to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu w ciągu dnia (zwłaszcza gdy mamy chwilę na relaks). W „pokoju dziennym” przyjmujemy również gości, więc musi on pełnić funkcję reprezentacyjną. Dzięki płytkom drewnopodobnym wnętrze nabierze ciepłego i przytulnego charakteru, a jeśli możemy sobie pozwolić na postawienie w nim kominka, to tylko zwiększymy wrażenie, jakie pokój zrobi na odwiedzających nas gościach. Płytki imitujące drewno to też dobry wybór dla wszystkich, którzy boją się nadmiernej eksploatacji podłogi (przez to również warto je stosować np. w przedpokoju, który narażony jest na wnoszenie z zewnątrz błota, śniegu itp.).

Płytki drewnopodobne w łazience

Biała łazienka z drewnem to wybór niezwykle stylowy. Pasujący zarówno do nowoczesnej armatury łazienkowej, jak i pomieszczeń utrzymanych w stylu retro. Płytki imitujące drewno mogą mieć właściwości wodoodporne i antypoślizgowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by wyłożyć nimi podłogę łazienki w stylu skandynawskim. Z tego też powodu często stosuje się je w kuchni, a niewrażliwość na zmianę temperatur (podczas brania prysznica lub gotowania) to ich dodatkowy atut. Jak pokazuje powyższy tekst, płytki drewnopodobne i płytki imitujące drewno nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia – tylko od nas zależy czy umieścimy je w kuchni, salonie czy łazience!

Similar Posts