Dekoracje

5 nietypowych dywanów dla dzieci!

5 nietypowych dywanów dla dzieci!

Choć podczas wyboru dywanu dla dzieci rodzice powinni kierować się przede wszystkim materiałem, z jakiego został wykonany, to dla najmłodszych najważniejszy jest ich wygląd. A czy da się pogodzić jedno z drugim? Tak! Dlatego przedstawiamy 5 nietypowych dywanów do pokoju dziecięcego.

1. Dywan dziecięcy z ulicą

Jako pierwszy chcielibyśmy zaprezentować dywan dziecięcy z ulicą. Tak naprawdę można go znaleźć w wielu różnych wersjach, natomiast ta ze zdjęcia zaskakuje ciekawą grafiką i starannym wykonaniem. Maluchy mogą nie tylko jeździć zabawkowymi samochodzikami po drogach, ale również bawić się przy okazji w ZOO, cyrk lub w dom. Wystarczy kilka figurek, by ze zwykłego dywanu wyczarować fascynującą krainę.

Warto wiedzieć, że zarówno do pokoju dziecięcego, jak i do przedszkola, dywany dla dzieci w nietypowych kształtach i wzorach kupisz na FabrykaForm.pl. Duży wybór sprawia, że dla każdego malucha coś się znajdzie.

2. Dywan do pokoju dziecięcego z mapą świata

Dywan do pokoju dziecięcego z mapą świata spełnia kilka funkcji. Pierwsza, standardowa, polega na zapewnieniu izolacji od podłogi. Druga związana jest z zabawą. Natomiast funkcja trzecia ma charakter edukacyjny! Choć może dziwić to w przypadku dywanów, w praktyce dzieci mogą się nauczyć dzięki niemu kontynentów, ich anglojęzycznych nazw, a także dowiedzieć się, jakie zwierzęta na nich żyją. I swoje misie przyporządkowywać do różnych krajów.

Dodatkowo dywan ten jest wykonany z antyelektrostatycznego materiału, dzięki czemu w prosty sposób można go wyczyścić. Jest odporny na uszkodzenia i wgniecenia, a więc nie musisz martwić się o to, że po kilku zabawach przestanie być atrakcyjny wizualnie.

dywan-mapa-swiata

3. Dywan dla dziecka 3D z miastem portowym

Zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki, pasować będzie dywan 3D z miastem portowym. Wzory zostały na nim tak umieszczone, że budynki, ulice czy inne elementy nadmorskiej architektury wydają się być trójwymiarowe. To nie tylko uatrakcyjnia codzienną zabawę, ale też pobudza wyobraźnię najmłodszych.

Dodatkowo dywan ten spełnia wszystkie podstawowe warunki – jest antyalergiczny, antystatyczny oraz odporny na plamy. W przypadku większych zabrudzeń można czyścić go za pomocą łagodnych detergentów.

dywan-miasto-portowe

4. Dywan do pokoju dziewczynki

Dywan imitujący domek dla lalek będzie idealny do pokoju dziewczynki. Tak jak i poprzednia propozycja, jest wykonany w technologii 3D.

Wzór umożliwia urozmaiconą zabawę – znajduje się na nim plaża, żaglówki, ale też różne pomieszczenia domowe. Tak naprawdę wystarczy dokupić do niego kilka akcesoriów oraz niedużych laleczek, by chcieć spędzić na nim całe godziny. Taki dywan powinien stać się centralnym elementem pokoju dziecięcego.

dywan-domek-dla-lalek

5. Latający dywan

Latający dywan to akcesorium znane z magicznych bajek. A czy można przenieść je do pokoju dziecięcego? Teraz już tak! Jak to możliwe? Dzięki specjalnie przygotowanej podstawie, która delikatnie się buja. Wystarczy położyć na niej „czarodziejski” dywan, by odlecieć ku tajemniczej kranie i przeżywać ekscytujące przygody. Propozycja ta ma natomiast jeden minus – choć jest wręcz stworzona do zabawy, nie spełnia zbyt wiele funkcji praktycznych. Jest rozwiązaniem dedykowanym dużym pomieszczeniom.

podstawa-latajacego-dywanu

Similar Posts