Porady

Oto 3 najczęściej popełniane błędy przy aranżacji mieszkania!

Oto 3 najczęściej popełniane błędy przy aranżacji mieszkania!

Aranżacja wnętrz to upragniona chwila większości z nas. W momencie odebrania kluczy do swojego nowego mieszkania w końcu możemy zostawić za sobą wszelkie formalności. Nadchodzi czas na wykorzystanie własnej kreatywności i spełnianie wizji o idealnym mieszkaniu. Jednak, aby wszystko prezentowało się tak jakbyśmy tego chcieli, czeka nas jeszcze żmudne planowanie każdego zakątka naszego nowego lokum. Jeśli chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik musimy przemyśleć dwie ważne kwestie. Po pierwsze, samą estetykę i styl w jakim chcemy zaaranżować wnętrza, a po drugie funkcjonalność, która sprawi, że będzie nam się żyło w stu procentach komfortowo. Warto w tym celu pomyśleć o nawiązaniu współpracy z doświadczonym architektem, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nie dojdzie do żadnych pomyłek. Jeżeli jednak decydujemy się samodzielnie podjąć tego zadania, pamiętajmy, że czeka nas trochę wyzwań. Zanim przystąpisz do planowania każdego pomieszczenia zrób dokładny research Internetu i dowiedz się jak działać, aby skutecznie i prawidłowo zaprojektować swoje mieszkanie. Istnieje kilka podstawowych błędów, które potrafią zepsuć nawet najlepiej wykonane projekty. Poznaj trzy, które są najczęściej popełniane.

Złamanie zasady ergonomii

Projektując mieszkanie często największą wagę przywiązujemy do jego wyglądu i estetyki, natomiast funkcjonalność schodzi na dalszy plan. W rzeczywistości powinny być to dwa aspekty idące ze sobą w parze. Obydwa są równie ważne i zadecydują o Twoim komforcie. Pamiętaj o tym, że to Ty będziesz spędzać tam najwięcej czasu, dlatego oczywiście mieszkanie powinno spełniać walory estetyczne, ale ma Ci również służyć i wspierać Twój tryb życia. Najczęściej błędy są popełniane przy planowaniu kuchni. Pamiętajmy nawet o najmniejszych szczegółach, które zaważą nad wygodą. Jeśli na przykład nie zaplanujemy odpowiedniego odstępu pomiędzy zlewem a płytą indukcyjną, może okazać się, że podczas gotowania zabraknie miejsca na odstawienie garnka. Druga sprawa to kwestia naszych przyzwyczajeń i tego jak funkcjonujemy na co dzień. Gdzie będziemy prasować? Gdzie będziemy się relaksować? Gdzie powinny znaleźć się gniazdka? Czy potrzebujemy jakiś dodatkowych rozwiązań?

Nieodpowiednio rozplanowane oświetlenie

Oświetlenie to temat, który przysparza naprawdę wielu problemów. Często, tak jak w przypadku ergonomii, zwracamy większą uwagę na sama estetykę niż funkcjonalność. Wybierając oprawę patrzymy na to jak wygląda i czy nam się podoba. Oczywiście jest to ważne, ale zaraz potem powinniśmy pomyśleć o mocy żarówek oraz kącie padania światła. Aranżacja wnętrz warszawa wyróżnia trzy rodzaje światła: główne, robocze i nastrojowe. Oczywiście najważniejszym z nich jest światło główne, które odegra tutaj kluczową rolę. Jest to tak ważne, ponieważ źle dopasowane może doprowadzić do szybszego męczenia się naszego wzroku, a w konsekwencji do stałych i nieodwracalnych dolegliwości. Przykładowo w łazience powinniśmy umieścić źródło światła nad lustrem lub z obu jego stron. To ważne szczególnie w przypadku Pań, które wykonują codzienną pielęgnację czy makijaż. Choć i Panom m.in. przy goleniu będzie równie potrzebne.

Wszystko i nic

Aranżacja wnętrz warszawa to niełatwy orzech do zgryzienia. Oczywiście wiele z nas z pewnością może pochwalić się dobrym poczuciem estetyki czy odpowiednio rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną. Jednak jest spora część osób, która chce zrobić tak dużo, że finalnie wychodzi z tego kompletny bałagan. Po pierwsze, już na samym starcie musimy określić w jakim stylu będziemy urządzać nasze mieszkanie. Da nam to solidne podstawy do tego, aby dobierać wszelkie dodatki i akcesoria. Jeśli tego nie zrobimy, a będziemy kupować meble z uwagi na to, że po prostu nam się podobają, w końcu okaże się, że nic do siebie nie pasuje. Taka sama sytuacja dotyczy wszelkich decyzji zakupowych kiedy jesteśmy na urlopie za granicą. Często przywozimy stamtąd mnóstwo pamiątek, które później należy gdzieś postawić. Jeżeli mamy duży strych to jest to jakiś pomysł, jednak jeśli planujemy umieścić to na widoku w mieszkaniu możemy zepsuć cały wydźwięk i charakter zaaranżowanych pomieszczeń.

Similar Posts