Porady

Ścianki szklane – gdzie się sprawdzą?

Ścianki szklane - gdzie się sprawdzą?

Szkło to materiał, który w ostatnich latach zdecydowanie zyskuje na popularności i chętnie wykorzystywany jest podczas aranżacji wnętrz. Wykorzystywane jest na wiele sposobów, na przykład ścianki szklane. Swoje zastosowanie znajdą nie tylko jako witryny sklepowe, ale też w domach czy biurach.

Otwarta przestrzeń biurowa

Jednym z coraz bardziej popularnych trendów jeśli chodzi o wystrój wnętrz jest z  pewnością „openspace”. Jest to otwarta powierzchnia, w której znajdują się stanowiska biurowe przydzielone do konkretnego pracownika. Ścianki szklane są idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu uzyskamy taki efekt, a jednocześnie odseparujemy od siebie poszczególnych pracowników. To z pewnością pomoże im bardziej się skupić, a co za tym idzie, ich praca będzie efektywniejsza. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że ścianki szklane pozwalają na wyciszenie pomieszczenia. Dzięki nim uzyskamy również świeży i nowoczesny desing w biurze.

Ściana ze szkła sprawdzi się również w domu

Szkło zaadaptować można w taki sposób, aby pasowało do każdego pomieszczenia. Dlatego też, ścianki szklane będą idealnym rozwiązaniem również w domu. Taka ściana zamontowana na przykład pomiędzy salonem i pokojem do pracy wprowadzi granicę i jednocześnie zapewni dostęp do światła. Szklane ściany elegancko dzielą pomieszczenia, nie izolując ich względem siebie. Dodatkową ich zaletą jest ograniczenie przenikania dźwięków i zapachów, co z pewnością sprawdzi się na przykład w kuchni.

Ścianki szklane to również świetny pomysł na wydzielenie małych aneksów, na przykład garderoby. W tym przypadku lepiej sprawdzi się ściana ze szkła nieprzeźroczystego. Dzięki temu, nie musimy z przesadną perfekcją dbać o porządek.

Warto również dodać, że szklane ścianki przepuszczają światło, dzięki czemu wszystkie powierzchnie są maksymalnie doświetlone. Dzięki ich zastosowaniu każda przestrzeń będzie wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości. Ścianki szklane sprawdza się więc nawet w sporych pomieszczeniach.

Dodatkową zaletą ścianek wykonanych ze szkła jest ich łatwe czyszczenie, lekka i nieskomplikowana konstrukcja oraz możliwość łączenia z innymi materiałami jak na przykład drewno czy aluminium. Warto też wspomnieć, że w ich profilach zamontować można przewody elektryczne, gniazdka czy też przełączniki.

 

Similar Posts