Porady

Pokój dziecięcy – jakie meble są polecane?

Pokój dziecięcy – jakie meble są polecane?

W swoim pokoju dzieci nie tylko śpią, ale również bawią się. Ich wyobraźnia jest nieograniczona i potrafią zamienić łóżko w statek kosmiczny albo zamek. Mają niespożytą energię, dlatego trzeba zadbać, aby pokój był urządzony w bezpieczny sposób. Niezbędne są starannie wykończone, solidne i trwałe meble. Jakie meble warto wybrać?

Bezpieczeństwo kwestią priorytetową

Wszystkie meble dla dzieci powinny być produkowane zgodnie z obowiązującymi normami. Cenieni producenci dbają o najdrobniejsze detale na każdym etapie produkcji, dzięki czemu dzieci otrzymują wyposażenie do swoich pokoi spełniające standardy polskie i europejskie. O spełnieniu obowiązujących norm świadczą odpowiednie atesty. Tylko takie meble są bezpieczne dla maluchów. Duże znaczenie mają wykorzystane materiały. Najlepszy wybór stanowią drewniane meble do dziecięcego pokoju. Wysokiej jakości płyty MDF również sprawdzają się doskonale. Drewno pokrywane jest bezbarwnym lakierem lub kolorowymi farbami, aby sprostać różnym oczekiwaniom dzieci i rodziców. Klasyczne farby zawierają substancje chemiczne, które mogą alergizować, dlatego coraz częściej meble są malowane farbami ekologicznymi. Dzieci są ruchliwe i nie zwracają uwagi na wiele rzeczy, więc niedopuszczalne są meble z ostrymi krawędziami lub wykonane z niskogatunkowego drewna, których powierzchnia jest pełna nierówności i sprzyja wbiciu drzazgi.

 

Funkcjonalność i uniwersalność

Wybierając meble do pokoju dla dzieci, zwróć uwagę, czy są funkcjonalne. Możesz wybrać łóżeczko o oryginalnym kształcie, które będzie cieszyć dziecko, ale jeżeli nie będzie miało wysuwanej szuflady, może okazać się, że nie masz gdzie schować jego pościeli. Wszelkie komody i szafy powinny być pojemne, ponieważ mnóstwo zabawek i ubranek musi mieć swoje miejsce. Meble dostosuj do wieku dzieci, a przede wszystkim do ich wzrostu. Jeśli chcesz, aby jak najszybciej zaczęły uczyć się samodzielności, muszą dosięgać przynajmniej do najniższych szuflad. Równocześnie weź pod uwagę, że dziecko rośnie szybko, dlatego meble powinny charakteryzować się uniwersalnością pozwalającą korzystać z nich przez kilka lat. Wyposażenie pokoju dla dzieci w różnym wieku proponuje Pinio.com.pl. Rozmaite układy szuflad i półek w komodach oraz szafach umożliwiają dobór mebli do indywidualnych potrzeb. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na głębokość szuflad.

 

Design przyjemny dla oka

W kwestii uniwersalności mebli producenci biorą również pod uwagę kolorystykę. Najlepszym rozwiązaniem są meble w neutralnym kolorze, ponieważ stanowią doskonałą bazę, gdy dziecko zapragnie zmian w pokoju. Znakomitym pomysłem są meble dziecięce białe. Współgrają ze wszystkimi kolorami, więc w pokoju pozostałe elementy wyposażenia i dodatki mogą zmieniać się w dowolny sposób zgodnie z aktualnym gustem oraz potrzebami dziecka. Prosty, ale niebanalny design ożywi przestrzeń. Szafa z górnym wykończeniem przypominającym pałac zachwyci każdą małą księżniczkę.

Similar Posts