Porady

Najmodniejsze dekoracje świąteczne do Twojego domu – 8 pomysłów na piękne Święta!

najmodniejsze-dekoracje-swiateczne-do-twojego-domu-8-pomyslow-na-piekne-swieta-min

Pięknie udekorowany dom lub mieszkanie z pewnością cieszy oko i wprowadza świąteczną atmosferę. Aby jednak ją uzyskać, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednio dobrane ozdoby. Które z nich są najmodniejsze w tym roku? W tym tekście prezentujemy osiem ciekawych propozycji!

Świąteczne dekoracje – które wybierać?

Cały świat poddaje się różnym trendom. Nie powinno więc dziwić, że różne mody są też obecne w przypadku ozdób świątecznych. W tym miejscu warto jedna przypomnieć, że we własnym domu czy mieszkaniu nigdy nie musimy być zakładnikami tego typu przekonań. W końcu przecież sposób spędzania Świąt powinien przede wszystkim odpowiadać nam samym, a nie specjalistom z telewizji czy internetu. Mimo to warto jednak przyglądać się najmodniejszym w danym sezonie ozdobom. W końcu przecież zawsze może się okazać, że któryś z pomysłów dekoratorów okaże się naprawdę godny uwagi. A w jakie dekoracje bożonarodzeniowe warto zainwestować w tym roku?

Stojące ozdoby na święta

Chyba najbardziej klasyczną formą ozdób bożonarodzeniowych są wszelkiego rodzaju stroiki, świeczniki, świece LED i figurki świąteczne. Jak nietrudno więc przypuszczać, poszczególni wytwórcy wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych ich wzorów. Z punktu widzenia mody warto jednak pamiętać, że obecnie najbardziej trendy są minimalistyczne i stonowane kompozycje tego typu.

  • Stroiki świąteczne skandynawskie – będą świetnie prezentować się na każdym parapecie – szczególnie szerokim. W klasycznym układzie ozdoby takie powinny być wykonane z żywych gałązek i uzupełnione o świecę LED lub klasyczną.
  • Figurki bożonarodzeniowe – to druga niezwykle modna możliwość. Oczywiście producenci oferują w tym przypadku bardzo szeroki wybór – Mikołajów, sań, reniferów, szopek itp. Warto też zwrócić uwagę, że coraz popularniejsze są też świecące figurki bożonarodzeniowe, przeznaczone do dekoracji ogrodu czy tarasu.

Świecące dekoracje bożonarodzeniowe

Dla wielu osób kluczowym elementem bożonarodzeniowych aranżacji są wszelkie elementy świecące. Oczywiście podstawą w tym przypadku są lampki choinkowe LED, jednak nie jest to jedyna opcja.

  • Podwieszane dekoracje – bardzo popularne w ostatnich latach są różnego rodzaju świetlne kule czy różnego rodzaju wiszące gwiazdy, czy komety. Co jasne, z reguły są one wyposażone w baterie, które pozwalają na pozbycie się nieestetycznych przewodów zasilających.
  • Lampki LED – czyli klasyczne oświetlenie w nowoczesnej i często sterowanej pilotem wersji. Niesłabnącą popularnością cieszą się lampki zewnętrzne świąteczne, choć w tym sezonie bardzo modne są też kurtyny świetlne.

Ozdoby na Boże Narodzenie DIY

  • Wianek na okno – nie jest może najprostszą ozdobą do wykonania, jednak na pewno zwróci on uwagę osób postronnych. Dla osób rozpoczynających przygodę z DIY warto polecić gotowe zestawy półproduktów – gałązek, liści, ozdób, które można dużo łatwiej łączyć i układać.
  • Papierowe ozdoby – są one łatwe i stosunkowo proste do wykonania. Co więcej, do ich „produkcji” można też zaangażować dzieci, dla których będzie to na pewno ciekawa i rozwijająca zabawa.

Ozdoby bożonarodzeniowe – im więcej, tym lepiej?

Zakup lub przygotowanie modnych dekoracji na Boże Narodzenie to z pewnością klucz do udanego wystroju. Jednak i w tym przypadku „diabeł tkwi w szczegółach”. Uzyskanie naprawdę dobrego efektu wizualnego wymaga nieco zaangażowania i rozsądku. Dlatego też szukając ozdób do swojego domu, koniecznie trzeba pamiętać o trzech zasadach:

  1. Więcej nie znaczy lepiej – mimo że ozdoby bożonarodzeniowe z założenia są dość bogate, to zbyt duże ich nagromadzenie w jednym miejscu zawsze będzie złym pomysłem.
  2. Jednolitość jest najważniejsza – idealnym rozwiązaniem jest oczywiście zaprojektowanie całego wystroju za jednym zamachem. Z reguły jednak nie mamy takiego komfortu. Dlatego też dobrze jest pamiętać, by poszczególne pomieszczenia – bądź chociaż części pokojów dekorować w podobnym stylu.
  3. Błysk nie zawsze jest dobry – trzecia zasada dotyczy głównie świecących i błyszczących dekoracji. Są one oczywiście jak najbardziej wskazane, jednak i w tym przypadku pomieszanie światełek o różnych kolorów, czy też zbyt duża liczba migających lampek mogą bardziej denerwować, niż tworzyć klimat świątecznego spokoju i odpoczynku.

Ciekawe i modne dekoracje bożonarodzeniowe to jeden z najłatwiejszych sposobów, na napełnienie domu świąteczną atmosferą. Dlatego z całą pewnością warto je założyć – i cieszyć się ich pięknem!

 

Similar Posts