Porady

Plisy okienne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Plisy okienne - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Plisy okienne — wszystko, co musisz o nich wiedzieć 

Szukasz praktycznych rolet, które będą także świetnie się prezentować? Plisy okienne to w takim razie idealny wybór dla Ciebie! Obecnie ten rodzaj rolet cieszy się bardzo dużą popularnością. Koniecznie dowiedz się więc, jak działają plisy i jakie korzyści zapewnia ich użycie oraz sprawdź, jak wybrać odpowiedni model. 

Wybór osłon okiennych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Wśród dostępnych modeli znajdziesz zarówno te klasyczne, jak i rolety rzymskie, rolety dzień noc, czy wreszcie właśnie plisy okienne. Możliwości masz naprawdę wiele, dlatego też znalezienie odpowiednich osłon to wcale nie takie proste zadanie. Rolety plisowane należą ostatnio do najczęściej kupowanych. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Łączą one w sobie bowiem dwie ważne funkcję — użytkową i wizualną. Są niezwykle praktyczne, a przy tym zachwycają swą estetyką, która jest bardzo ciekawa. Myślisz, że takie rolety będą pasować do Twojego wnętrza? Dowiedz się więc na ich temat więcej i znajdź takie, które będą prezentować się u Ciebie perfekcyjnie. 

Zalety rolet plisowanych — dlaczego warto się na nie zdecydować? 

Dlaczego tak wiele osób wybiera plisy okienne? Bez wątpienia z powodu ich licznych zalet. Mają ich naprawdę sporo, a co najważniejsze, każda z nich wyróżnia je spośród innych popularnych modeli rolet. Przede wszystkim, plisy jako jedyny typ rolet, pozwalają na dowolną regulację, jeśli chodzi o zasłanianie oraz odsłanianie okien. Ich materiał rozwija się przy pomocy dwóch ruchomych rączek, co umożliwia zarówno sterowanie jej z góry na dół, jak i z dołu na górę. Dzięki temu dostosujesz je do własnych potrzeb. Jest to więc doskonałe rozwiązanie do kuchni, czy do łazienki. Oczywiście plisę można także całkowicie rozłożyć, zasłaniając tym samym całe okno. 

Dużym atutem rolet plisowanych jest także to, że montuje się je bezpośrednio na oknie. Tym samym nie mają one wpływu na swobodę otwierania, czy też zamykania okien. Nawet przy zasłoniętej szybie można bowiem bez problemu je uchylić lub całkowicie otworzyć. Ma to zresztą jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie sprawia to, że nie tworzą się żadne prześwity po bokach. Dzięki temu możliwe jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia. 

Warto wspomnieć też, że rolety plisowane można zamontować na każdym typie okien. Sprawdzają się zarówno do tych standardowych, jak i balkonowych, czy też okien dachowych. 

Czy plisy okienne mają jakieś wady? Właściwie próżno ich szukać. Jedyną rzeczą, którą można uznać za mankament to, że tkanina takiej rolety jest przemakalna. Jednak jest tak w przypadku wszystkich innych rodzajów osłon okiennych. 

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając plisy okienne?

Wchodząc na https://familyrollo.pl/rolety-plisowane, przekonasz się, że wybór wśród plis okiennych jest naprawdę duży. Co więcej, produkty dostępne w sklepie różnią się między sobą wieloma parametrami. Jeśli chcesz więc znaleźć najlepsze rolety plisowane do swojego domu, przy ich wyborze musisz zwrócić uwagę na wiele z tych kwestii.

Pierwszą z nich jest przede wszystkim sposób montażu. Jeśli zależy Ci na szybkiej instalacji, postaw na rolety bezinwazyjne. Jeśli jednak wolisz, aby były one zamontowane na stałe, to znacznie lepiej sprawdzą się inwazyjne. Kolejna kwestia to stopień przepuszczalności światła. Wśród propozycji znajdziesz rolety o małym, średnim i całkowitym kryciu. Zastanów się więc dobrze, na jakim efekcie Ci zależy. 

Oczywiście bardzo istotna jest także estetyka. Plisy występują w dziesiątkach wersji kolorystycznych. Przemyśl więc dokładnie, jaka barwa zasłon będzie najlepiej komponować się z wnętrzem. Więcej rad na temat tego, jak dopasować rolety, znajdziesz w artykule https://budujeszdom.pl/plisy-okienne-komfort.

Rolety plisowane — montaż 

Jeśli chodzi o sposób montażu, rolety plisowane dzielą się na dwie grupy — rolety inwazyjne i bezinwazyjne. Jak z pewnością się domyślasz, różnią się one stopniem trudności instalacji. Bez wątpienia znacznie łatwiej można poradzić sobie z montażem modelu bezinwazyjnego, takiego jak ten dostępny na https://familyrollo.pl/roleta-plisowana-basic-orion-102-2. Są one wyposażone w specjalne wieszaki montażowe, dzięki którym nie trzeba wiercić otworów w ramie okiennej. Z montażem takich rolet poradzi sobie dosłownie każdy, szczególnie że do ich zakładania nie są potrzebne właściwie żadne narzędzia. 

Warto jednak podkreślić, że montaż rolet inwazyjnych także nie jest skomplikowanym zadaniem. Jedynym utrudnieniem jest tu konieczność zrobienia otworów. 

Jak czyścić plisy okienne? 

Rolety plisowane są bardzo łatwe w czyszczeniu. Na co dzień wystarczy przecierać je suchą lub lekko zwilżoną ściereczką. A co z większymi zabrudzeniami? Jeśli próbowałeś kiedykolwiek czyścić klasyczne rolety, to wiesz z pewnością, że jest to bardzo trudne. Z plisowanymi jest jednak zupełnie inaczej. Dzięki ich unikalnej konstrukcji można z łatwością zdjąć je ze stelaża i po prostu uprać ręcznie. Oczywiście należy robić to bardzo delikatnie, a temperatura wody nie powinna przekraczać 30 stopni. 

Similar Posts