Porady

Najczęstsze błędy przy sprzedaży mieszkania

Najczęstsze błędy przy sprzedaży mieszkania

Sprzedanie mieszkania jest naprawdę ciężkim zadaniem, które należy dokładnie przemyśleć. Wielu z nas może myśleć, że przebiega to szybko i przyjemnie. Nic bardziej mylnego, często zdarza się, że ogłoszenia widnieją miesiącami, a czasem i nawet ponad rok. Czekają w tym czasie na odpowiedniego właściciela, a to czekanie jest samo w sobie żmudne i nużące. Dla każdej osoby sprzedającej może się to kojarzyć z uczuciem bezradności, szczególnie w momencie gdy zakupili oni nowe mieszkanie dla siebie. W takich sytuacjach należy się spodziewać tego, że problem ten najprawdopodobniej ma jakąś przyczynę. Należy ją znaleźć i wyeliminować, dzięki temu problem rozwiąże się znacznie szybciej. Jakie są najczęstsze błędy, które popełniają sprzedający mieszkania?

Cena jest nieproporcjonalna do jakości

Bardzo często zdarza się, że to pieniądze stanowią największy problem, przez który mieszkanie nie chce się sprzedać. Jest to kwestia kluczowa dla obu stron prowadzących pomiędzy sobą transakcję. Cena jest często pierwszą rzeczą, która widoczna jest na platformie z ogłoszeniami. Często mieszkania są przecenione, ich wartość jest znacznie niższa niż ich cena. Może się to wiązać z sentymentem oraz przeświadczeniem o wyjątkowości, trzeba jednak pamiętać, że dla osoby kupującej nie ma to żadnego znaczenia. Cena powinna być dopasowana do tego, jak wyglądają realia rynkowe. Wiadomym jest, że za apartament Warszawa w samym centrum zapłaci się znacznie więcej niż za mieszkanie na obrzeżach. W cenie trzeba też zostawić w pole do negocjacji, bo osoba kupująca z pewnością będzie próbowała się ich podjąć. Wystawiając ofertę nie wpisuj więc najniższej kwoty, za jaką jesteś w stanie sprzedać mieszkanie.

Oferta nie przyciąga zainteresowanych

Pierwszą rzeczą, którą widzą potencjalni kupcy jest oferta mieszkania, która pojawiła się najprawdopodobniej na jakiejś stronie internetowej do tego przeznaczonej. Pierwsze wrażenie ma naprawdę ogromne znaczenie w tej kwestii, postaraj się więc zadbać o treść Twojej oferty. Pamiętaj, że najważniejszym jest, aby zawierać w niej konkrety, a najlepiej, aby wszystko zostało dokładnie wypunktowane. Nie zakłamuj rzeczywistości, gdyż to szybko wyjdzie na jaw, zaoszczędzisz tym czas potencjalnego kupca jak i swój. Zdjęcia powinny mieć jak najlepszą jakość, aby przyciągnęły szereg zainteresowanych i pozwoliły im na wyobrażenie sobie przestrzeni.

Nigdy nie masz czasu

Jest to bardzo często popełniany błąd, a klient liczy na to, że będziesz gotowy poświęcić mu trochę czasu. Bezproblemowy, stały kontakt jest w tym przypadku naprawdę istotny. Wieczne nieodbieranie telefonów, nieodpisywanie zdecydowanie zniechęci każdego zainteresowanego kupnem Twojego mieszkania. Musisz również liczyć się z tym, że powinieneś znaleźć czas na przygotowanie mieszkania do oglądania go przez potencjalnego nabywcę. Jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie, pod żadnym pozorem nie powinieneś tego zaniechać. Postaraj się przez jakiś czas, aby w niedalekiej przyszłości uzyskać dzięki temu jak najlepsze efekty.

Similar Posts