Porady

Akcesoria niezbędne do wyboru ciasta na chleb

Akcesoria niezbędne do wyboru ciasta na chleb

Pieczenie chleba jest stosunkowo proste: Wymieszać mąkę, wodę, drożdże i sól, zagęścić, włożyć do piekarnika i -voila! – chleb. Niemniej jednak tak jak w przypadku wielu kulinarnych przedsięwzięć, posiadanie odpowiednich narzędzi może zrobić różnicę. Pieczenie jest w równym stopniu nauką, co sztuką.

Oczywiście, duża część rzemiosła polega na próbach i błędach oraz wyczuciu, jak ciasto powinno wyglądać, zachowywać się i być wyczuwalne podczas całego procesu pieczenia chleba. Równie ważne są precyzyjne pomiary, odpowiednie składniki i praktyczne narzędzia.

Bez miksera się nie obejdzie

Jeśli nie masz czasu (lub wolnych rąk) na wyrabianie ciasta, zrezygnuj z tego dzięki klasycznemu mikserowi stojącemu-hak do ciasta nie bez powodu jest podstawą. Jeśli masz miejsce, profesjonalny mikser stojący będzie miał metalowe koła zębate (w przeciwieństwie do nylonowych w innych modelach), a także misę o większej pojemności, dzięki czemu będzie w stanie poradzić sobie z dużymi porcjami ciasta.

Waga kuchenna to podstawa

Odmierzanie mąki, wody i zakwasu w gramach lub uncjach znacznie poprawi dokładność i konsystencję. A skoro mowa o konsystencji, to gdy porcjujesz ciasto na mniejsze bochenki lub bułki, waga kuchenna jest niezbędna do uzyskania identycznych partii. Waga kuchenna powinna być lekka i łatwa do przechowywania. Z reguł przycisk jednostek umożliwia przeliczanie pomiędzy pięcioma rodzajami miar: gramami, funtami, uncjami, funtami i uncjami oraz mililitrami.

Skrobak do ławek

Skrobaczka nie tylko utrzymuje blat w czystości, ale jest również idealnym narzędziem do podnoszenia i składania lepkiego ciasta z powierzchni roboczej, jak również do krojenia ciasta na porcje. Elastyczne połączenie ławy i miski może pełnić podwójną funkcję, pomagając również wydobyć każdy kawałek ciasta z miski do mieszania.

Trzepaczka do ciasta — kolejny must have

Trzepaczka służy do mieszania składników, a jednocześnie pozwala uniknąć bałaganu związanego z czyszczeniem tradycyjnej trzepaczki lub nadmiernego ubijania ciasta za pomocą narzędzi elektrycznych. Przydaje się również do innych wypieków, w których wymagane jest składanie ciasta, a także do potraw śniadaniowych, takich jak naleśniki i racuchy.

Warto zakupić również termometr do piekarnika

Różnica między rzeczywistą temperaturą w piekarniku a tą, którą podaje wyświetlacz lub pokrętło, może być bardzo duża. Niezawodny i dokładny termometr do piekarnika wskaże Ci dokładną temperaturę wewnątrz piekarnika, dzięki czemu będziesz mógł dostosować lub zaufać czasom pieczenia podanym w przepisie.

Jeśli szukasz dobrej jakości akcesoriów kuchennych, które będziesz mógł zakupić w przystępnej cenie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Recucina – https://recucina.pl/.

Similar Posts