Porady

Jak wybierać modne dywany do salonu i sypialni?

Jak wybierać modne dywany do salonu i sypialni?

Dywany to akcesoria, które wielu osobom kojarzą się z aranżacjami modnymi przed laty. Z czasem zaczęły zdecydowanie rzadziej pojawiać się w modnych wnętrzach. Warto jednak wiedzieć, że elementy wyposażenia z tej kategorii znów wracają do łask. Ze względu na swoje korzystne właściwości, miękkie warstwy okrywające podłogę są coraz częściej doceniane przez osoby urządzające salony i sypialnie. Wśród tego typu przedmiotów odnaleźć można wiele atrakcyjnych egzemplarzy, które doskonale dopasują się do najnowszych trendów wnętrzarskich. Jak dobrać je do aranżacji?

Jak dopasować dywan do aranżacji?

Wśród najmodniejszych przedmiotów z tej kategorii pojawiają się dywany Shaggy, modele wełniane oraz płasko tkane akcesoria – wszystkie dostępne w sklepie https://dywaneo.pl/. Wszystkie z nich można często dostrzec w wyjątkowo modnych aranżacjach. Ważne jest dopasowanie rodzaju i kolorystyki akcesorium do wybranego stylu wnętrzarskiego. W salonach w stylu skandynawskim najczęściej pojawiają się egzemplarze w odcieniach szarości. Można to odnaleźć zarówno ciemne, grafitowe przedmioty o przyjaznej barwie, jak i jasne, stalowoszare modele w chłodniejszym tonie. Ze względu na to, że charakter wspomnianego stylu łączy w sobie surowość z przytulnością, bardzo często wybiera się tutaj miękkie akcesoria o grubym runie. W skandynawskim salonie sprawdzi się również dywan błękitny lub intensywnie żółty. Oba te kolory będą też doskonałym rozwiązaniem do pomieszczenia w stylu retro. Tutaj warto umieścić produkty typu Shaggy z wysokiej jakości włosia lub akcesoria z naturalnej wełny. Zarówno w aranżacji vintage, jak i glamour doskonałym rozwiązaniem może okazać się element wyposażenia w barwie butelkowej zieleni.

Pozostałe trendy wnętrzarskie

Stylem aranżacyjnym, który cieszy się rosnącą popularnością jest konwencja rustykalna. Poszukując dywanu do urządzanego zgodnie z nią pomieszczenia, warto postawić na model z naturalnego surowca. Dobrym pomysłem będzie tutaj płasko tkany egzemplarz w beżowym, słomianym lub szarym odcieniu. Sznurkowe akcesoria będą również doskonałym rozwiązaniem w pokojach minimalistycznych i nowoczesnych. Te style stawiają na funkcjonalność. Ważna jest tutaj łatwość utrzymania elementów wyposażenia w czystości. Takie dywany nie gromadzą i nie wchłaniają kurzu. Bez problemu można zebrać z nich wszelkie zabrudzenia. W aranżacjach minimalistycznych warto postawić na proste, jednobarwne akcesoria. W modernistycznym salonie sprawdzi się dywan z wyrazistym, geometrycznym wzorem. Wyposażenie dopasowane do stylu wnętrzarskiego z pewnością podkreśli charakter aranżacji.

Similar Posts