Porady

Styl black and white w Twoim domu – dlaczego warto postawić na taką aranżacje?

Styl black and white w Twoim domu – dlaczego warto postawić na taką aranżacje?

Czasami moda potrafi zaskoczyć. Tyle tylko, że często zaskakuje niezbyt pozytywnie i dotyczy to nie tylko odzieży, ale też aranżacji wnętrz. Na szczęście tym razem jest inaczej. Wszak nastała moda na kontrast. I dziś skupimy się, jak ją wykorzystać przy urządzaniu wnętrz. Poznajcie więc styl black and white i poznajcie jego zalety. Dlaczego warto postawić na taką aranżacje?

Styl black and white w pigułce

Jak już wspominaliśmy moda na kontrast zachwyca. I trudno się z tym nie zgodzić. Rzeczywiście trzeba przyznać, że ma coś w sobie. Jest oryginalna, ale i klasyczna zarazem. Efekt wizualny jaki można osiągnąć we wnętrzu black and white może przerosnąć Wasze oczekiwania. Przede wszystkim zakłada ona, aby łączyć te dwa kolory tyle tylko, że należy zachować odpowiedni balans między nimi. Najlepiej więc, aby żaden z nich nie dominował. Aranżacja powinna być tak zaplanowana, aby nie zaburzyć kubatury pomieszczenia. Osiągnięcie tego efektu nie jest trudne, ale jednak trzeba uważać, aby nie przesadzić z wykorzystaniem ciemnego koloru, ale także bieli nie może być zbyt dużo. Ważne są też dodatki, w końcu to one tworzą klimat. Ale styl black and white ma w sobie też minimalizm i oszczędność środków. Stąd nie można stawiać na zbyt duże ilości ozdób. Na pewno must have są multiramy czarno-białe. Skoro poznaliście założenia, to czas przejść do konkretów.

Białe ściany i czarne meble

Na pewno we wnętrzach w stylu black and white ściany powinny być pomalowane na kolor biały. Tutaj warto wybrać nieco brudną biel. Warto wszystkie ściany pomalować na ten kolor. Ale możecie też dodać wnętrzu jeszcze więcej elegancji i zamiast malować ściany, postawić na białą boazerię angielską. Niezależnie jakie rozwiązanie wybierzecie, musicie wiedzieć, że również podłoga powinna być w kolorze białym. Tyle tylko, że tutaj pojawia się problem, wszak biała podłoga nie ma w sobie wiele funkcjonalności, a do tego wszystkiego trudno ją utrzymać w czystości, ale to tylko teoria. W praktyce można znaleźć taki materiał wykończeniowy, który łączy w sobie walory praktyczne i estetyczne zarazem i tutaj mamy na myśli podłogę z żywicy epoksydowej. Nie jest ona może bardzo tania, ale jednak trzeba przyznać, że jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i nie widać na niej plam. Meble natomiast powinny być w kolorze czarnym. Można wybrać modele na wysoki połysk. W pomieszczeniach o małej kubaturze lepiej postawić na posadowione na linearnych nóżkach. Z kolei w przestronnych wnętrzach można pozwolić sobie zarówno na meble wolnostojące, jak i meblościanki.

Dodatki kropką nad „i” każdej aranżacji

Dodatki dopełniają wnętrze, ale też dodają mu charakteru. W przypadku aranżacji black and white można powiedzieć, że są kropką nad „i”. W żadnym przypadku nie należy stawiać na zbyt dużo dekoracji. Dobrze sprawdzą się multiramy czarno-białe. Można umieścić pojedyncze modele na ścianie, ale można też przygotować całą ścianę właśnie w multiramach czarno-białych. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania. Jednocześnie w ramkach wcale nie musicie umieszczać zdjęć. Mogą być to plakaty czy nawet Wasze prace. Kolejną dekoracją będzie zasłona, a raczej trzy zasłony. Najlepiej wybrać dwie w kolorze czarnym, zaś pośrodku umieścić białą zasłonę. Jednak unikajcie zbyt masywnych modeli. Możecie wybrać choćby woale. Jeżeli jednak nie posiadacie żaluzji, które zapewniają prywatność to wtedy lepiej postawcie na masywne zasłony zaciemniające. Polecamy też białe świeczniki, ale z czarnymi świecami, koniecznie pikowanymi.

Dlaczego warto postawić na styl black and white?

Styl black and white łączy w sobie elegancje, unikalność, ale też oryginalność. Jest niezwykle nowoczesny. Sprawia, że każde wnętrze staje się modne i jak z katalogu. A do tego wszystkie odmienia pomieszczenia, nawet te nudne i bez charakteru. Nie trzeba też obawiać się, że zaburzy się estetykę wnętrza poprzez nadmiar dodatków i stworzy się efekt totalnego miszmaszu bądź co gorsza kiczu. Jeżeli lubicie modę, ale i praktyczne rozwiązania, to trzeba przyznać, że ten styl będzie strzałem w dziesiątkę.

Similar Posts