Porady

Jak podejść do kwestii umeblowania pokoju dla dziecka? Poznaj nasze propozycje

Jak podejść do kwestii umeblowania pokoju dla dziecka? Poznaj nasze propozycje

Umeblowanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie. Zasadniczą kwestią będzie tu wiek – inaczej umeblujemy pokój dziecka kilkuletniego, a inaczej nastolatka. Jakie meble do dziecięcego pokoju wybrać?

Jakie meble dla nastolatka?

Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest łatwe. Trzeba bowiem pogodzić tutaj preferencje rodziców z upodobaniami dziecka. Najważniejsze jednak będzie to, aby pokój był funkcjonalny. W tym celu niezbędne jest kupienie mebli, które pomieszczą wszystkie rzeczy nastolatka. Potrzebny będzie kącik do nauki, pojemna szafa i komoda oraz wygodne łóżko. Meble do młodzieżowego pokoju warto kupować w zestawie. Aranżacja wnętrza będzie wtedy spójna. Zestawy mebli to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy wybierać spośród wielu elementów. W efekcie uzyskujemy aranżację dobraną optymalnie do potrzeb. W większym pokoju możemy ustawić więcej szafek, duże biurko, czy też fotel obrotowy. Z kolei jeżeli do dyspozycji mamy tylko niewielką przestrzeń, to wybieramy te niezbędne meble.

Co dla malucha?

Zupełnie inaczej urządzać będziemy pokój dla malucha. Tutaj niejednokrotnie aranżacja wygląda nieco inaczej w zależności od płci dziecka. W pokoju dziewczynki postawimy na kolory pastelowe, róże, beże. Z kolei do pokoju chłopca świetną opcją będzie kolor granatowy i niebieski. W pokoju malucha bardzo ważnym punktem będzie miejsce do zabawy. Musimy również zadbać o odpowiednie zorganizowanie przestrzeni na trzymanie wszystkich zabawek – sprawdzą się tu pojemniki, kosze i organizery. W pokoju małego dziecka nie może zabraknąć szafy oraz komody na niezbędne akcesoria. Łóżko musi być odpowiednio dopasowane do wieku i postury dziecka, tak aby mogło samodzielnie z niego korzystać. Aranżacja pokoju dziecięcego powinna być kolorowa i wesoła, aby maluch nie nudził się w swoim pokoju i chętnie w nim przebywał.

Gdzie szukać solidnych mebli do pokoju dziecięcego?

Stylowe i funkcjonalne zestawy mebli do pokoju młodzieżowego znajdziesz w sklepie internetowym Bettso.pl. To oferta skierowana do osób, które cenią sobie najwyższą jakość wykonania i funkcjonalność. Poszczególne zestawy składają się z wielu elementów, z których każdy stworzyć może aranżację optymalnie dopasowaną do swoich potrzeb. W sklepie znajdziemy również szeroki wybór mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego bez problemu w jednym miejscu kupimy wszystko to, co niezbędne do pełnej aranżacji pokoju dla dziecka.

Similar Posts