Porady

Inspiracja naturą: pomysły na aranżację kuchni, które zachwycą każdego

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu oraz mieszkaniu. Bez względu na jej rozmiar, chcemy aby była wyjątkowa. Warto zatem urządzić ją z dbałością o każdy, nawet drobny i na pozór nieistotny szczegół. Współcześnie, sporo osób poszukuje inspiracji w naturze. Jeśli kochamy być blisko niej, dobrze byłoby skorzystać z rozwiązań zaprezentowanych poniżej.

Naturalne piękno kamienia

Osoby ceniące sobie surowe, naturalne piękno, powinny zwrócić swoją uwagę na kamień. Można wykorzystać go w swojej kuchni na naprawdę wiele różnego rodzaju sposobów. W zależności od naszych upodobań i preferencji, możemy ozdobić kamieniem podłogi bądź ściany. Bez względu na nasze potrzeby, do gustu może nam przypaść mozaika kamienna w sklepie internetowym – Klink.pl. Dostępne są różne warianty kolorystyczne, dlatego każdy powinien wybrać coś dla siebie. Niektórym osobom z pewnością spodoba się jasna mozaika, a inni postawią na zdecydowanie ciemniejszy kamień. Pierwsza opcja wydaje się być idealna, jeśli nasza kuchnia będzie mieścić się w północnej i mało nasłonecznionej części domu. Jeżeli jednak okna pomieszczenia wychodzą na południe, śmiało możemy ozdobić ścianę ciemniejszym motywem kamiennym. 

kamienna-mozaika-na-scianie-w-kuchni.jpg

Ceramiczne płytki gresowe, a może marmur?

Wiele osób zapragnie posiadać w swojej kuchni ceramiczne płytki gresowe. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne, a na dodatek atrakcyjne pod względem wizualnym. Jeżeli interesuje nas duży wybór, zwróćmy swoją uwagę na płytki do kuchni – Klink.pl. Dobra wiadomość jest taka, że w jednym pomieszczeniu mogą znaleźć się zarówno płytki ceramiczne, jak i te wykonane z naturalnego kamienia. Nie są to zatem rozwiązania, które wzajemnie się wykluczają, ale uzupełniają. Duże, ceramiczne płytki będą doskonałym tłem dla wykonanych z drewna mebli i dodatków, jak również dla zielonych roślin. Inną, interesującą opcją, z której możemy skorzystać jest wkomponowanie w kuchenne wnętrze akcentów marmurowych. Znajdziemy je na stronie: https://klink.pl/blog/bialy-marmur-salonu-kuchnia-lazienka.html. Największą zaletą marmuru jest jego elegancki i ponadczasowy wygląd. Doskonale sprawdzi się on przede wszystkim w kuchniach nowoczesnych, nawiązujących do stylu glamour. Ponadto, materiał ten cechuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Jest także przyjemnie chłodny w dotyku, co może stanowić w kuchni duży atut. 

jasne-plytki-na-scianie-w-kuchni.jpg

Drewniane akcenty – rozwiązanie idealne dla miłośników natury

Jeżeli marzy nam się kuchnia inspirowana naturą, koniecznie powinny znaleźć się w niej jakieś akcenty drewniane. Drewno to materiał nie tylko wyjątkowo uniwersalny, ale i przyjazny środowisku. W przeciwieństwie do plastiku, jest niezwykle elegancki i nada kuchni dystyngowany charakter. Jeśli cenimy sobie jasne i przestronne pomieszczenia, postawmy na meble kuchenne wykonane z drewna pomalowanego na przykład na biało. Jeżeli jednak cenimy sobie efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnego, pozostańmy przy klasycznym brązie. Warto także rozważyć zakup funkcjonalnych i estetycznych dodatków z drewna, takich jak kosze na owoce czy pudła na kawę i herbatę. Poszukujmy ich przede wszystkim w sklepach z dodatkami do wnętrz. Mogą one nadać kuchni wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, dlatego wybierajmy je z należytą starannością. 

 

Similar Posts