Porady

W czym pomoże nam pośrednik nieruchomości?

Zarówno sprzedaż jak i zakup nieruchomości nie należą do najprostszych kwestii. Jest to poważna decyzja, która wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych uwarunkowań. W końcu w grę wchodzą wielkie pieniądze. Jeżeli niewiele wiemy na temat rynku nieruchomości może być to dla nas naprawdę spore wyzwanie. Środowisko jest zmienne, ludzie nie zawsze uczciwi, a my nawet nie wiemy na co zwracać uwagę. Na szczęście z pomocą przychodzi do nas pośrednik nieruchomości. W czym konkretnie może nam pomóc?

Poszukiwanie wymarzonego lokalu

Rola pośrednika nieruchomości rozpoczyna się już na samym początku naszej drogi ku własnemu mieszkaniu/ domie od poszukiwań idealnego lokalu. Jeśli chodzi i poszukiwanie nieruchomości, która będzie naszym domem zazwyczaj towarzyszą nam bardzo intensywne emocje. Pośrednik nieruchomości pomoże nam sprecyzować czego tak w zasadzie poszukujemy w oparciu o nasze możliwości i potrzeby. Podpowie nam na co się nastawiać i co jesteśmy w stanie nabyć. Zajmie się również przeszukiwaniem ofert i kontaktem z właścicielami ogłoszeń, tak aby nas poinformować o finalnych, dostępnych ofertach. Co więcej, biura dysponują swoją własną bazą ofert, którą mają na wyłączność. Dzięki temu szansa na znalezienie idealnego ‘M’ wzrasta.

Kontakt ze sprzedającym i negocjacje ceny

Kolejną trudnością, w której pośrednik nieruchomości może nas wyręczyć jest kontakt ze sprzedającym i negocjacje ceny. Ten ostatni aspekt uważany jest za najbardziej stresujący podczas procesu zakupu lub sprzedaży. Osoba, która pracuje w tej branży od lat doskonale wiem na co zwracać uwagę podczas rozmowy i wie do jakich argumentów się odwoływać. Są to umiejętności i doświadczenie zbierane na przestrzeni wielu transakcji. Pośrednik nieruchomości ma również nad nami taką przewagę, że nie jest kierowany przez emocje, którymi zazwyczaj my się kierujemy. Musi być w tej kwestii profesjonalistą i opierać się na konkretach. Kontakt ze sprzedającym nieraz jest bardzo męczący i uciążliwy, dlatego jeśli mamy możliwość przekazania pałeczki to to zróbmy.

Formalności i kwestie prawne

Kolejną pułapką dla niewtajemniczonych w rynek nieruchomości są formalności i kwestie prawne.  Tak naprawdę każda nieruchomość wymaga innego podejścia, co wymaga dużej elastyczności. W tym również pośrednik nieruchomości może być naszym przewodnikiem. Zwraca on uwagę na kluczowe kwestie, które należy sprawdzić zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie. Ograniczeń formalno-prawnych na każdym etapie jest mnóstwo i nietrudno w tym sektorze o błąd, który zaprocentuje poważnymi konsekwencjami. W końcu ile razy słyszeliśmy historię o kimś kto kupił dom, a nie może w nim fizycznie zamieszkać, bo kwestie formalne są nieuregulowane? Pośrednik nieruchomości sprawdzi stan prawny i faktyczny lokalu. Będziemy mieć pewność co kupujemy.

 

Similar Posts