Porady

Co zamiast zasłon, firanek i rolet? Poznaj drewniane okiennice wewnętrzne!

Co zamiast zasłon, firanek i rolet? Poznaj drewniane okiennice wewnętrzne!

Okna większości właścicieli domów oraz mieszkań zdobią dokładnie te same elementy: firanki, zasłony, a także coraz popularniejsze rolety. Są to rozwiązania sprawdzone, dość banalne, a dodatkowo wymagające wysiłku, zarówno jeśli chodzi o montaż, jak i regularne utrzymanie w czystości. W tym artykule przedstawimy Ci jeszcze jeden sposób, który poza wyższym komfortem i wyjątkowym designem sprawi, że Twoje wnętrze zyska nowy, całkiem świeży wymiar.

Shuttersy (drewniane okiennice wewnętrzne), bo o nich mowa, to produkty, które właśnie teraz przeżywają swój renesans. Niegdyś stosowane jako rozwiązania mające na celu chronić okna z zewnątrz – obecnie wyśmienicie sprawdzają się w tej roli, ale wewnątrz.

Dlaczego warto postawić na alternatywę w postaci okiennic wewnętrznych?

Przed Tobą aż 4 powody, dla których miejsce Twoich dotychczasowych firanek, zasłon, a nawet rolet, powinny zająć wyjątkowe, stylowe i ponadczasowe shuttersy. Oto one:

  1. Nie musisz ich prać i prasować, a samo mycie jest wyjątkowo proste.

Większość tego typu produktów wytwarzanych jest z drewna pokrytego farbą, olejem lub odpowiednią okleiną. To oznacza, że dbanie o czystość shuttersów jest bardzo proste. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je szmatką lub ściereczką. W przeciwieństwie do zasłon bądź firan – nie trzeba ich prać, a co za tym idzie – tym bardziej nie trzeba ich prasować.

  1. Chronią nie tylko przed słońcem i wzrokiem innych ludzi.

Istotną różnicą między okiennicami, a wspomnianymi już alternatywami są kwestie bezpieczeństwa. Firany, zasłony, a nawet rolety to tylko kawałki materiału, które z powodzeniem mogą zostać zniszczone nawet w kilka chwil. Czytaj: nie chronią przed włamywaczami i złodziejami. Okiennice, to z kolei solidna drewniana konstrukcja, która może być istotną barierą chroniącą Twój dom bądź mieszkanie.

  1. Zapewniają wyjątkowy klimat i podkreślają styl danego wnętrza.

Okiennice drewniane w tej roli możesz wykorzystać na dwa odmienne sposoby. Z jednej strony – mogą stać się częścią większej aranżacji – uzupełniającą styl danego pomieszczenia. Z drugiej z kolei – mogą wprowadzić do wybranych wnętrz całkowicie nowy i odróżniający się na tle innych element.

  1. Są uniwersalne i nadają się do każdego pomieszczenia.

Ta cecha sprawia, że z powodzeniem zamontujesz je w zarówno sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet łazience. W każdym z tych wnętrz aktywnie dbając o wygląd, funkcjonalność i ochronę.

Zamień “stare” na “nowe” – zamawiając shuttersy u sprawdzonych profesjonalistów.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wykonaniem Twoich okiennic zajęła się firma z wieloletnim doświadczeniem i mająca za sobą setki doskonałych realizacji – z pewnością musisz zainteresować się marką https://shutters.com.pl/. Na stronie internetowej firmy znajdziesz wszystkie informacje, które pozwolą Ci podjąć decyzję o współpracy, a także zamówić wyjątkowe okiennice wewnętrze do swojego domu lub mieszkania!

Similar Posts