Porady

Klasyczne i designerskie regały na książki – jak wybrać idealny dla swojego wnętrza?

Coraz więcej osób czyta. Już co trzecia osoba przyznaje, że przeczytała przynajmniej 1 książkę w ostatnim roku, a przede wszystkim rośnie czytelnictwo wśród młodzieży. Czytanie staje się modne, zatem w mieszkaniu i salonie nie może zabraknąć regałów na książki. Jak wybrać najlepsze do mieszkania? Na jakie postawić klasyczne czy designerskie?

Z jakich materiałów wykonywane są regały na książki? 

Regały na książki powinny być mocne i odporne na obciążenia. Istotne znaczenie ma sposób ich montażu, ale i materiał, z jakiego zostały wykonane. Do wyboru są regały na książki wykonane z drewna, materiału drewnopochodnego, a także metalu i drewna czy samego metalu. Można nawet zdecydować się na regały na książki wykonane z rattanu. Regały mogą mieć modułową formę ze ścianką tylną albo mieć konstrukcję otwartą. Można wybrać wiszące, ale i stojące. Nowoczesne regały mogą mieć schodkową albo geometryczną, bryłową formę. Dostępne są regały na książki z tradycyjnym wybarwieniem drewna, ale i wykończeniem na wysoki połysk. Można zdecydować się też na modele półotwarte z zamkniętymi drzwiczkami i półkami albo zamykane regały.        

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regałów na książki? 

Wyboru idealnego regału nie ułatwia szeroki asortyment, ale można zasugerować się po pierwsze aranżacją wnętrza i dominującą kolorystyką bądź taką jaką chce się stworzyć, a po drugie dostępną przestrzenią użytkową. W pokoju dziecięcym sprawdzi się regał z drzwiczkami, gdyż zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy poza główną szafą. Taki model można wybrać także do gabinetu, choć tam najlepiej sprawdzi się zamykany. Oferta nowoczesnych regałów na stronie: https://www.edinos.pl/regaly-na-ksiazki jest naprawdę ogromna i każdy może znaleźć coś odpowiedniego. Regały stojące posadowione mogą być bezpośrednio na podłodze, ale i na nóżkach. Wybór tych drugich ułatwi dokładne sprzątanie podłogi i zapobiegnie gromadzeniu się kurzu.       

Jakie regały na książki wybrać – klasyczne czy designerskie? 

Można zdecydować się na klasyczne regały na książki typu Lawendowa Prowansja. Dobrze sprawdzą się także te designerskie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj regały typu drzewko. Budowa półek w kształcie litery V zapewnia łatwość przechowywania książek, ich wyciągania z półki i odkładania na miejsce. Nie ma obaw, że gdy wyciągniesz jedną książkę ze środka, pozostałe na tej półce się przewrócą. Zarówno klasyczne, jak i designerskie regały zapewniają wygodę. Można dopasować je do aranżacji na zasadzie dopełnienia lub kontrastu.        

Similar Posts