Dekoracje

Jaki dywan do sypialni

Jaki dywan do sypialni

Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie sypialni bez dywanu. Jak jednak wybrać model idealny, który poza dopasowanym kolorem będzie spełniał wszystkie oczekiwania użytkowników? Wystarczy zapoznać się z poniższymi kryteriami, po czym z pewnością sklep Topworld i jego bogaty asortyment ułatwią nam poszukiwania dywanu perfekcyjnego.

 

Jeden duży dywan, a może dwa mniejsze?

 

Najważniejsza zasada, jeśli chodzi o dobór kształtu i rozmiaru dywanu do sypialni, głosi, że dywan powinien znajdować się po bokach łóżka – tak, aby uniknąć stawania na gołej posadzce po wstaniu z posłania. W tym celu możemy wybrać jeden duży dywan, który zmieści się pod łóżkiem i będzie wystarczająco wystawał po jego bokach albo postawić na dwa małe dywaniki. Z pewnością to drugie rozwiązanie będzie tańsze. Z kolei jeden duży dywan sprawi, że unikniemy optycznych podziałów, co może być istotne zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

 

Dla komfortu bosych stóp – dywan z długim włosiem

 

Tuż po obudzeniu niesamowicie przyjemnym doznaniem jest zanurzenie bosych stóp w miękkim włosiu dywanu pod łóżkiem. To właśnie z tego powodu tak wiele osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest dywan do sypialni z długiego włosia. Pomysł ten wart jest rozważenia zwłaszcza, gdy nie nosimy kapci, a jednocześnie nasze stopy są wyjątkowo wrażliwe na dotyk. Dywan z włosiem typu shaggy sprawi, że nie tylko w łóżku będziemy mogli odczuć niesamowitą miękkość i wygodę – zobacz sam na: https://www.topworld.pl/produkty/przeznaczenie/dywany-do-sypialni,2,37539

 

Jeśli szukasz ciszy, wybierz dywan wełniany

 

Sypialnia to pomieszczenie, w którym większość z nas potrzebuje ciszy, tak niezbędnej do wypoczynku oraz zdrowego snu. Dlatego szczególnie w sytuacji, kiedy nasza sypialnia znajduje się na piętrze – zarówno w bloku, jak i w domu jednorodzinnym – z pewnością dobrym pomysłem jest postawienie na dywan, który wyciszy podłogę. Dywany do sypialni, które najlepiej wygłuszają dźwięki z niższej kondygnacji, to przede wszystkim naturalne dywany wełniane. Posiadają one oprócz tego szereg dodatkowych zalet, między innymi pomagają ustabilizować prawidłowy poziom wilgoci w powietrzu.

 

Dywan syntetyczny sprawdzi się dla alergików

 

W sypialni spędzamy nawet to 1/3 naszego całego życia. Z tego właśnie powodu tak istotne jest utrzymanie w tym pomieszczeniu warunków, które będą jak najlepsze dla naszego zdrowia i samopoczucia. A mówiąc o zdrowiu nie sposób nie wspomnieć o doborze dywanu do sypialni dla alergików, dla których szczególnie groźne są kurz i roztocza. Zdecydowanie najbardziej rekomendowane będą dywany z tworzyw syntetycznych, takich jak chociażby akryl czy też polipropylen. Tworzywa te mają bowiem właściwości antystatyczne, a ponadto łatwo jest utrzymać je w czystości.

Similar Posts