Meble

Jak wybrać funkcjonalne meble do łazienki

Jak wybrać funkcjonalne meble do łazienki

Na szczęście czasy wielkiej płyty, kiedy oszczędzano przestrzeń życiową na wszelkie możliwe sposoby dawno minął. Dzisiejsze, nowo projektowane łazienki nie są klitkami, w których ciężko się obrócić wokół własnej osi. Niektóre spokojnie można nazwać pokojami kąpielowymi i nie będzie to nadużycie semantyczne. Nie ulega wątpliwości, że ta część domu i mieszkania przeszła długą drogę. Dziś meble do łazienki to nie tylko wiszące lustro z miniaturową szafeczką, czy zabudowa umywalki. To całe systemy meblowe w skład których czasem wchodzą krzesła i toaletki w starym stylu.

Meble do łazienki – nie tylko ścienne szafki

Nadal na rynku mamy szeroki wybór wiszących szafek ściennych, zazwyczaj z lustrem i podświetleniem. Kiedyś stanowiły obok szafek pod umywalkę jedyny mebel, który mieści się w łazience, do dziś są tym najpopularniejszym i najczęściej kupowanym.

Poza wspomnianymi szafkami, mamy szeroki wachlarz funkcjonalnych i estetycznych mebli do łazienki. Na uwagę zasługują wysokie, wąskie szafki stojące. Zajmują niewiele powierzchni podłogi łazienki, a jednocześnie są wewnątrz bardzo pojemne. Zmieszczą niemały podręczny zapas ręczników, a również kosmetyki i środki czystości. Jeśli mamy do zagospodarowania jedną z mniejszych łazienek, szafka o jakiej mówimy jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Meble do łazienki w zestawach

Najczęściej decydujemy się na zakup mebli łazienkowych w zestawach. Mamy wtedy pewność, że wszystkie elementy umeblowania idealnie do siebie pasują. To bardzo ważne na niewielkiej łazienkowej przestrzeni. Możemy wybierać między dużymi, wieloelementowymi zestawami do pokoi kąpielowych, a takimi, które spokojnie zmieszczą się w skromnej łazience w bloku.

Skoro już mamy naprawdę dużą łazienkę, dobrze jest wygospodarować w niej miejsce na toaletkę. Wygodna pozycja siedząca, wielokierunkowe lustra i doskonałe oświetlenie sprawią, że pielęgnacja twarzy i makijaż stają się łatwiejsze i przyjemniejsze, dzięki czemu zajmują mniej czasu.

Spersonalizuj swoją łazienkę

Kiedy nas na to stać zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli do łazienki na wymiar. To dla nas stuprocentowa gwarancja, że łazienka będzie dokładnie taka, jak chcemy. Meble do łazienki – ich wygląd i funkcje będą dopasowane do naszych potrzeb i upodobań.

Łazienka to miejsce, gdzie się relaksujemy po ciężkim dniu. Z brudem zmywamy z siebie zmęczenie i stres. Łazienka jest właśnie tym miejscem, które sprawia, że te z pozoru zwykłe czynności nabierają wagi wyjątkowych chwil relaksu. Z pewnością więc warto zainwestować środki w to, by zamienić to miejsce w absolutnie wyjątkowe, dopasowane do nas.

Idealnie jest, kiedy potrafimy majsterkować i robimy to naprawdę dobrze. Nie ma większej satysfakcji niż meble do łazienki zrobione samemu. Nie jest to tak trudne, jak myślimy. Płyty meblowe w wielu marketach budowlanych są przycinane na wymiar i zazwyczaj w jednym, tym samym markecie możemy kupić wszelkie akcesoria do mebli. Może warto spróbować?

Similar Posts