Projektowanie

Dom drewniany – o czym pamiętać podczas tworzenia projektu?

Dom drewniany - o czym pamiętać podczas tworzenia projektu

Drewniane domy od lat mają wielu zwolenników, którzy doceniają ich ponadczasowe piękno. Domy z drewna szczególnie elegancko prezentują się na wsiach, gdzie harmonijnie komponują się z otaczającymi je lasami oraz polami. Dowiedz się, o czym pamiętać, gdy chce się zamówić projekt domu drewnianego.

 

1. Wybór ogrzewania i ocieplenia – architekt Śląsk doradzi

2. Ochrona przed ogniem – bezpieczne projekty domów drewnianych Śląsk

3. Czas budowy – gotowe projekty domów i projekty indywidualne

 

Jeżeli marzysz o wybudowaniu własnego domu z drewna, możesz liczyć na wsparcie, jakie gwarantuje biuro architektoniczne Śląsk. Dzięki pomocy architektów stworzy się projekt, który nie tylko pozwoli na wybudowanie wygodnego, ale i bezpiecznego, taniego w utrzymaniu domu. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy projektuje się dom z drewna?

 

 Wybór ogrzewania i ocieplenia – architekt Śląsk doradzi

 

Gdy biuro architektoniczne Śląsk tworzy projekt domu z drewna, szczególną uwagę przykłada do odpowiedniego ogrzewania i ocieplenia budynku. W domach drewnianych można stosować te same źródła ciepła co w domach murowanych. Montuje się w nich kominki, piece centralnego ogrzewania na węgiel lub ekogroszek, pompy ciepła i ogrzewanie gazowe, lecz w inny sposób oblicza się przenikalność ciepła. Drewno jest cieplejsze niż pustak, jednak wolniej się nagrzewa. Ważne jest ocieplenie ścian drewnianego domu, aby zmniejszyć utratę ciepła, lecz deski użyte do budowy muszą mieć zapewniony dostęp powietrza. Architekt Śląsk zaproponuje odpowiednie rozwiązania w tym zakresie – zobacz więcej na https://studioar.pl/.

 

Ochrona przed ogniem – bezpieczne projekty domów drewnianych Śląsk

 

Drewno jest materiałem łatwopalnym, jednak odpowiednia obróbka i środki chemiczne sprawiają, że buduje się z niego domy zabezpieczone przed pożarem. Projekty domów drewnianych Śląsk zapewniają pełną ochronę przed ogniem, gdyż drewno używane do budowy jest dokładnie oheblowane i pokryte niepalnymi preparatami, które dodatkowo chronią przed rozwojem pleśni i grzybów. Projekty, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo, znajdziesz na https://studioar.pl/.

 

Czas budowy – gotowe projekty domów i projekty indywidualne

 

Dom z drewna buduje się o wiele szybciej niż domy murowane. Gotowe projekty domów drewnianych wznosi się już w kilka tygodni. Jeżeli architekt Bielsko Biała tworzy indywidualny projekt, czas wykonania domu może być nieco dłuższy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na https://studioar.pl/ i zapoznaj się z projektami domów drewnianych Śląsk.

Similar Posts