Projektowanie

Wyposażenie publicznych toalet o dużym natężeniu ruchu. O czym należy pamiętać?

Wyposażenie publicznych toalet o dużym natężeniu ruchu. O czym należy pamiętać?

W miejscach publicznych takich jak urzędy, szkoły, uczelnie, czy centra handlowe, a także restauracje trzeba zadbać nie tylko o ergonomię miejsc pracy, nauki, ale również komfort wszystkich jej użytkowników jeśli chodzi o dostęp i wyposażenie toalet publicznych. W miejscach o dużym natężeniu ruchu trzeba oczywiście pamiętać o odpowiedniej ilości kabin toaletowych, co szacowane jest na podstawie średniej liczby osób odwiedzających takie miejsce w ciągu godziny. Zatem inaczej mówiąc, im więcej można zapewnić toalet, tym lepiej. Jednak to nie jedyny element. Chcąc zadbać odpowiednio o wyposażenie toalet publicznych, warto przyjrzeć się ofercie DoToalet.pl, gdzie znajduje się szeroki asortyment. Tymczasem spróbujemy zastanowić się czego nie może zabraknąć w intensywnie użytkowanych toaletach.

Dozowniki do mydła w pianie – prawdziwy niezbędnik

W toaletach, gdzie panuje duży ruch środki czystości kończą się zdecydowanie szybciej. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które zapewniają oszczędność i możliwość dłuższego korzystania. Z pewnością należą do nich dozowniki do mydła w pianie. Ewentualnie można oczywiście wybrać wkłady w płynie, jednak należy wiedzieć, że te w pianie są nawet 3 razy bardziej wydajne, przy tak samo intensywnej eksploatacji. Jeśli chodzi o mechanizm obsługiwania dozowników, to oczywiście najlepiej sprawdzi się ten bezdotykowy. Nie zostawia się na nim bakterii, zatem strefę umywalkową czyści się zdecydowanie szybciej. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w tych urządzeniach zaworów niekapków. W przypadku toalet o dużym natężeniu ruchu to prawdziwy niezbędnik, dzięki któremu umywalka może dłużej pozostać estetyczna.

Suszarki do rąk lepszym wyborem niż ręczniki papierowe

Kolejną kwestią jest wybór papieru lub suszarki do rąk. O ile w średnio i mało uczęszczanych łazienkach ręczniki papierowe mogą się sprawdzić, o tyle w tych intensywnie eksploatowanych już nie. Tutaj znacznie lepszym wyborem będą suszarki. Przede wszystkim ręczników zużywa się bardzo dużo, a jeden użytkownik często bierze więcej niż potrzeba, zwłaszcza, jeśli wcześniejszy papier był zawilgocony. To powoduje, że w krótkim czasie kosze na śmieci postawione w strefie umywalkowej są przepełnione. Bardzo często zatem muszą być angażowane ekipy sprzątające, aby móc utrzymać czystość. Wbrew pozorom to bardzo ważne, gdyż czystość toalet także wpływa na renomę danego miejsca. Suszarki do rąk do miejsc o dużym natężeniu ruchu powinny być energooszczędne. Dobrze, jeśli wyposażone są w filtr HEPA, pochłaniający drobnoustroje, a nawet wirusy krążące w powietrzu. Przede wszystkim jednak powinny w krótkim czasie suszyć ręce, aby każdy użytkownik toalety mógł z nich skorzystać.

Pojemniki na wkładki do WC i samospłukujące toalety – istotne ułatwienie w utrzymaniu czystości

Warto zwrócić również na wyposażenie samych kabin toaletowych. Tutaj również można postawić na rozwiązania, które zwiększają komfort użytkowników i pozwalają jednocześnie na dłużej utrzymać toaletę w czystości. Świetnie sprawdzają się pojemniki na wkładki, które kładzione są na sedes. Wiele osób nie chce siadać na sedes w miejscach publicznych, wszak to siedlisko szkodliwych bakterii i marnuje tym samym papier toaletowy. Dlatego pojemnik na wkładki, to zdecydowanie dobry wybór. Jeśli toaleta jest jeszcze na etapie projektowania i wybiera się także ceramikę łazienkową, to odpowiednie będą toalety samospłukujące, które działają na fotokomórkę albo czyszczą toaletę, co pewien czas, kiedy nie jest użytkowana. Takie rozwiązania są częste w przypadku bidetów, niestety jeszcze dosyć rzadkie jeśli chodzi o toalety.

Dostosowanie toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź stworzenie osobnej

Ostatnią rzeczą, którą chcemy poruszyć jest dostosowanie toalety o dużym natężeniu ruchu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym przypadku trzeba zamontować poręcze, a także odpowiednio szerokie drzwi. Oczywiście jeśli istnieje możliwość stworzenia osobnej toalety, to jest to jak najbardziej dobra opcja w miejscach intensywnie uczęszczanych.

Posługując się naszym poradnikiem można znacznie zwiększyć komfort i wyposażenie toalet publicznych o dużym natężeniu ruchu. Oczywiście jest jeszcze wiele rozwiązań, które warto wykorzystać. Warto chociażby zainstalować w takim miejscu głośniki z których brzmieć będzie muzyka, co dodatkowo podnosi standard takiej toalety.

Similar Posts