Porady

Czy warto wybierać suszarki do rąk do domu?

Czy warto wybierać suszarki do rąk do domu?

Wiele osób urządzając domową łazienkę zastanawia się nad doborem sprzętu. Dozownik do mydła wieszany na ścianie może być bardzo wygodny zwłaszcza, że nie trzeba obawiać się o jego strącenie, a dodatkowo można wybrać niewielki model. Jednak czy opłaca się wybierać do takiej łazienki suszarki kieszeniowe? Czy jest to urządzenie odpowiednie jedynie do toalet publicznych? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Po pierwsze: suszarka nie musi zajmować wiele miejsca

Wiele osób uważa, że montaż suszarki do rąk to kiepski pomysł ze względu na to, że zajmuje ona sporo miejsca. Ale kto powiedział, że trzeba wybierać ogromną suszarkę z zewnętrzną dyszą. Do domu idealna będzie kieszeniowa. Oczywiście można powiedzieć, że to spory wydatek jednak korzyści jakie niesie ze sobą używanie takiego sprzętu są znacznie większe niż poniesione koszty. Suszarka zajmuje niewiele miejsca i przymocujesz ją obok dozownika mydła z zaworem niekapkiem. W ten sposób zapewnisz sobie idealne warunki w strefie umywalkowej.

Po drugie: współczesne modele generują mniej hałasu

Osoby, które obawiają się generowania dużej ilości hałasu przez taki sprzęt muszą zdać sobie sprawę, że znacznie większy otacza nas na co dzień. Suszarki pracują wydzielając hałas rzędu ok. 60- 70 db. Tymczasem tyle samo hałasu generuje odkurzacz, a przecież używa się go znacznie dłużej niż suszarki kieszeniowej do rąk, która suszy ręce w bardzo krótkim czasie, nawet poniżej 10 sekund. Z podobnym hałasem mamy do czynienia również we wnętrzu samochodu. Warto jeszcze wspomnieć, że producenci tworzą urządzenia, które są coraz cichsze, zatem zdecydowanie warto rozważyć zakup.

Po trzecie: idealnie dopasujesz ją do aranżacji wnętrza i zapewnisz sobie wygodę

Nie bez znaczenia jest dopasowanie urządzeń do aranżacji wnętrza. Tak jest w przypadku suszarek do rąk, które można wybierać w wersji białej, szarej, a także czarnej, czyli kolorach niezwykle uniwersalnych. Dodatkowo kieszeniowa suszarka do rąk posiada metalową, trwałą obudowę, która jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Montaż w strefie umywalkowej zapewnia wygodę, podobnie jak działanie urządzenia na podczerwień. Nie potrzeba włączać żadnych przycisków, wystarczy wsunąć ręce, by czujnik uruchomił suszarkę. Nadmuch nie jest zbyt gorący, dlatego nie ma obaw o oparzenie gorącym powietrzem. Przede wszystkim nie musisz już często wymieniać ręczników łazienkowych, gdyż masz urządzenie sterylne i najwyższej jakości, które jest wizytówką, zarówno aranżacji w stylu industrialnym, skandynawskim, glamour, jak i hi-tech. Zaokrąglone kształty zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w każdych warunkach.

Po czwarte: najwyższy poziom higieny

Ostatnim i najważniejszym argumentem, dlaczego suszarki kieszeniowe mogą być dobrym wyborem również do domu, a nie tylko do toalet użytku publicznego jest fakt zapewnienia najwyższego poziomu sterylności. Wyposażone zostały bowiem w filtry HEPA, które zapewniają neutralizowanie bakterii, wirusów i grzybów krążących w powietrzu. Jeśli zatem ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergię, to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zakupie takiego modelu. Zdrowa atmosfera w łazience to lepsza odporność na choroby, co jest niezwykle ważne. Niweluje się również rozprzestrzenianie tzw. chorób brudnych rąk takich jak zapalenie wątroby typu C.

Suszarka do rąk a może ręcznik?

Na bawełnianym ręczniku może gromadzić się sporo bakterii. Nie dość, że krążą one w powietrzu, to powoduje to również niedokładne mycie rąk. Suszarka do rąk jest urządzeniem całkowicie bezdotykowym. Nie zostawiasz więc na jej powierzchni bakterii, a ona pochłania te znajdujące się w powietrzu. Jeśli już chcesz obok suszarki wybrać również ręcznik, to postaw na model z dodatkiem włókna bambusowego, które ma zdolność do neutralizowania bakterii.

Jeśli zatem pragniesz zapewnić sobie komfort, zdrowie, a jednocześnie najwyższą estetykę w swojej domowej łazience, to kieszeniowa suszarka do rąk jest jak najbardziej odpowiednim urządzeniem, które powinno zostać w niej zamontowane. Jest energooszczędne, a dodatkowo bardzo elegancko się prezentuje.

Similar Posts