Meble

WARTOŚĆ DÓBR LUKSUSOWYCH. POZNAJ OD KUCHNI CENY MEBLI HALUPCZOK.

WARTOŚĆ DÓBR LUKSUSOWYCH. POZNAJ OD KUCHNI CENY MEBLI HALUPCZOK.

Wartość krajowego rynku dóbr luksusowych stale rośnie, a coraz większy w nim udział zajmuje branża wnętrzarska i meble tworzone na indywidualne zamówienie. Konsumenci kierując się przy zakupie wysoką jakością materiałów i starannym wykonaniem, poszukują dóbr, które zaspokoją także ich potrzebę indywidualizmu i poczucia wyjątkowości. Na jakim poziomie cenowym kształtuje się wartość takich produktów i z czego on wynika- odpowiada polski producent specjalizujący się w produkcji spersonalizowanych mebli kuchennych.

Wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce według ekspertów KPMG jest szacowana na kwotę niemal 24 mld zł w 2018 roku. W porównaniu z poprzednim rokiem 2017 jest to wzrost o 13,8%. Prognozy sugerują, że w najbliższych latach utrzyma się trend wzrostowy. Coraz większy w nim udział zajmuje branża wnętrzarska. Współczesne meble na wymiar przeszły niezwykłą ewolucję w kierunku mocno spersonalizowanej formy. Dziś ich projekty odzwierciedlają nie tylko aktualne trendy, ale także styl i osobowość ich użytkowników. Od ponad dekady firma Halupczok, polski producent mebli kuchennych w segmencie premium, wsłuchując się w potrzeby swoich klientów tworzy wnętrza harmonijnie dopasowane do ich mieszkańców. „Kuchnie są złożone, jak ludzkie historie” mówi Adrian Halupczok, właściciel i założyciel firmy Halupczok, „każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jak różne są osobowości i aspiracje ich właścicieli”.

Kuchnia Rivoli, Halupczok

Właściwości użytkowe komponentów materiałowych.

Cenę mebli Halupczok buduje wiele czynników  składowych i zmiennych rynkowych, które wpływają na finalną wartość zakupu. Pierwszym aspektem są wykorzystywane w produkcji nowoczesne surowce i materiały, niejednokrotnie powstałe przy użyciu zaawansowanych technologii. Jedną z nich jest nonotechnologia, która dynamicznie wkracza w branżę meblarską. Z jej udziałem powstają odporne na wysokie temperatury i zarysowania materiały m.in. laminaty, służące za surowiec na blaty kuchenne oraz fronty meblowe. „Wysokie właściwości wytrzymałościowe takich materiałów, dają nie tylko gwarancję użytkowania przez długi czas, ale i przez możliwość eliminowania ze swojej powierzchni drobnych zarysowań powstałych podczas codziennego użytkowania, zachowanie kondycji mebli w nienaruszonym stanie” przyznaje Ewelina Dekordy, specjalista ds. marketingu w firmie Halupczok. Wyspa kuchenna w kuchni Eleganza, utrzymanej w stylu glamour, powstała właśnie z takiego laminatu, podobnie jak blat kuchenny kolekcji Toscana, uruchamiany z każdego miejsca w domu za pomocą aplikacji w smartfonie.   

Kuchnia Toscana, Halupczok

Patent podnosi wartość.

„Ciągła inwestycja w rozwój działu Badań i Rozwoju oraz nowatorstwo stosowanych rozwiązań, niejednokrotnie opatrzonych patentem to zarówno siły napędowe, będące elementem budowania przewagi konkurencyjnej naszej firmy na rynku dóbr luksusowych, jak i pośrednie składowe ceny kuchni Halupczok” potwierdza Dekordy. „Te faktory podnoszą funkcjonalność mebli i wpływają na ich unikatowość”. Przykładem kuchni z zastosowaniem opatentowanych przez firmę technologii jest Rivoli, którą wyposażono w autorski system regulacji wysokości umieszczenia szuflad, dający możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb, związanych z przechowywaniem zróżnicowanych gabarytowo elementów wyposażenia kuchennego.http://meble-halupczok.pl/kuchnia/prestige-line/rivoli Do podświetlenia uchwytów frontów w kuchni Siena zastosowano opatentowane przez Halupczok w 2019 roku rozwiązanie bezkablowej niskonapięciowej instalacji. http://meble-halupczok.pl/kuchnia/prestige-line/siena Według Halupczok autorskie rozwiązania mające na celu zwiększenie funkcji użytkowych kuchni, intensyfikują możliwości dopasowania projektu do potrzeb domowników, ale i dają poczucie wyjątkowości tworzonego wnętrza, czego nie gwarantują meble powstałe w procesie masowej produkcji, choć tańsze w zakupie, charakteryzujące się wzorniczą powtarzalnością i powszechną dostępnością.

Kuchnia Siena, Halupczok

Pierwiastek ludzki ma wpływ. 

W kształtowaniu finalnej ceny kuchni Halupczok istotny jest czynnik ludzki widziany przez pryzmat ponoszonych kosztów pracowniczych, manualną pracę rzemieślników oraz cały sztab ludzi zaangażowanych w proces tworzenia produktu luksusowego. „Pomimo, że posiadamy zmechanizowany park maszynowy, dający praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia odważnych projektów, nadal wiele elementów wykonujemy ręcznie, co nadaje naszym kuchniom rzemieślniczej duszy, a poprzez to unikalności i niepowtarzalności” – przyznaje Ewelina Dekordy. Cena mebli Halupczok to także pochodna wieloetapowego procesu tworzenia kuchni począwszy od weryfikacji oczekiwań i potrzeb klienta, dobór adekwatnych rozwiązań w salonie firmowym, przez przygotowanie jej projektu, najpierw przez projektanta, następnie technologa, zamówienie i wytworzenie materiałów, wyprodukowanie poszczególnych modułów meblowych uwzględniające udział programistów maszyn produkcyjnych i ich operatorów, stolarzy, szlifierzy, lakierników, pracowników działu jakości, monterów, pakowaczy i członków zespołu magazynu. Finalnym krokiem jest transport kuchni do klienta oraz jej montaż przez dedykowaną ekipę montażową.

Po analizie wnioski nasuwają się same. Indywidualnie zaprojektowane meble, o spersonalizowanych rozwiązaniach dopasowanych do ich odbiorców, produkowane i kontrolowane jakościowo przez zespół ludzi, wiążą się z wyższym kosztem aniżeli w przypadku produkcji masowej. Należy zdać sobie sprawę, że na szali przeciwstawnej cenie zakupu danego mebla, ulokowany jest indywidualizm jego projektu, personalizacja rozwiązań, trwałość materiałów, jakość wykonania, a w końcu wyjątkowość i niepowtarzalność stworzonego wnętrza.

Similar Posts