Porady

Urządzamy niebieską łazienkę

Niebieska łazienka z płytkami z kwiatowym wzorem

Niebiski kolor w łazience kojarzy się ze spokojem, przywodzi na myśl wspomnienia o morzu. To wnętrze stworzone do relaksu i odpoczynku. Jeśli mamy urządzić łazienkę z niebieskim kolorem przewodnim, najczęściej sięgamy po rozwiązania ze stylu marynistycznego. Można jednak wykorzystać różne odcienie tego koloru w innych, ciekawych i niecodziennych aranżacjach. Dowiedz się, jak użyć niebieskich płytek do łazienki, aby zaprojektować oryginalne wnętrze, które przyciągnie wzrok, a także będzie pasować do atmosfery domowej oazy.

Z tekstu dowiesz się:

  • z jakimi kolorami łączyć niebieski,
  • jak wykorzystać niebieskie płytki z wkomponowanym obrazem,
  • jak zaprojektować ciemnoniebieską łazienkę.

Niebieskie łazienki mają nieodparty urok, który kojarzy się przede wszystkim z wszechobecną wodą. Warto jednak takie wnętrze nieco urozmaicić. Producent płytek ceramicznych Tubądzin zaprojektował kolekcje, w których niebieskie płytki do łazienki są motywem przewodnim, jednak ich koncept jest z całą pewnością niestandardowy i pełen piękna. Sprawdź, jak je wykorzystać do zaaranżowania niebieskiej łazienki.

Niebieska łazienka – inspiracje kolorystyczne

Chcesz, żeby odcienie niebieskiego były głównym motywem Twojej łazienki? To doskonały wybór, który wprowadzi do wnętrza spokój i harmonię. Kolor ten kojarzy się z głęboką wodą, ale też spokojnym niebem, dzięki czemu sprzyja relaksowi. Pamiętaj jednak, że nie musisz tworzyć monotonnego wnętrza. Niebieskie płytki do łazienki mogą się doskonale łączyć z dodatkami w innych kolorach. Zwróć uwagę na kolekcję Blue Stone, w której znajdziesz nie tylko wiele odcieni błękitu i granatu, ale te wyjątkowy burgund.

Burgundowe i niebieskie płytki do łazienki na jednej ze ścian jasnego wnętrza

Kolekcja Blue Stone, Tubądzin

Burgundowa i niebieska mozaika do łazienki w kształcie smukłych, delikatnie złoconych cegiełek to doskonałe rozwiązanie, które urozmaici każde wnętrze. Ciemne kolory mogą wydać się przytłaczające, dlatego dobrze jest je połączyć z jasnymi kaflami na podłogach. Same cegiełki bardzo dobrze sprawdzą się na jednej ze ścian, np. na tej z wanną lub prysznicem. Równie dobrze będą wyglądać na ścianie z lustrem i umywalką. Pamiętaj, żeby odpowiednio je oświetlić (najlepiej światłem punktowym, padającym z góry lub z boku), dzięki temu złoto będzie się delikatnie mienić!

Płytki ścienne do łazienki – niebieskie obrazy

Ozdobienie łazienki to nie tylko wybranie odpowiednich kolorów i dodatków. Warto zastanowić się, jak sprawić, żeby to wnętrze było niepowtarzalne, a jednocześnie przenosiło Cię myślami w spokojne regiony, np. nad mazurskie jeziora, pełne kojących widoków. Ich piękno było inspiracją do powstania kolekcji Heron.

Płytki ścienne do łazienki niebieskie z wzorem czapli

Kolekcja Heron, Tubądzin

Płytki ścienne do łazienki niebieskie stanowią wyjątkowe tło dla obrazu znajdującego się na powierzchni kafli. Jego głównymi elementami są czaple podrywające się do lotu. Te piękne ptaki są tak delikatne, że ich ruch nie wzburza nawet tafli wody, po której brodzą. Ich wizerunek będzie doskonałą ozdobą łazienki w stylu naturalnym, w której prym wiedzie przyroda. Drewniane meble i dodatki uzupełnią aranżację, nadając jej jasności i lekkości.

Ciemna niebieska łazienka – jak ją zaprojektować?

Wnętrze niebieskiej łazienki to nie tylko projekty w jasnych kolorach przypominających niebo. To mogą być również nieco ciemniejsze barwy, inspirowane głębinami meksykańskich cenotes – studni z krystaliczną wodą w różnych odcieniach zieleni, błękitu, turkusu i granatu. Kolekcja Boho zaprojektowana przez Macieja Zienia to nieco inne, bardziej wyraziste i pełne intensywnych barw, spojrzenie na niebieskie płytki do łazienki.

Ciemna niebieska łazienka inspirowana cenotes

Kolekcja Boho, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Urządzając wnętrze w takich odcieniach, zaprojektujesz wyjątkową niebieską łazienkę. Jakie dodatki wybrać do takich kolorów eleganckich, błyszczących i pełnych barw cegiełek? Dobrym rozwiązaniem będą szarości, które uzupełnią doskonale tę gamę i nieco ją stonują. Możesz również postawić na proste, jasne meble i dodatki wykonane z naturalnych tkanin i materiałów, bliskie meksykańskiemu klimatowi, z którego wywodzi się inspiracja do kolekcji.

Niebieska łazienka nie musi być monotonnym wnętrzem w kolorze błękitu. Może być barwna i zaskakująca, pełna odcieni błękitu, przeplatających się z ciemnym granatem, a także zupełnie innymi, kontrastującymi barwami.

Similar Posts