Porady

Najnowsze trendy w projektach łazienek

Najnowsze trendy w projektach łazienek

Łazienka to zwykle ukryte królestwo każdego mieszkania. Ważne, żeby czuć się w niej dobrze, ale także żeby była zaprojektowana w naszym stylu i nie odbiegała zbytnio od wystroju całego mieszkania. Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz pokazują, że coraz częściej Polacy decydują się na kontrasty kolorystyczne i ciekawe elementy w samej łazience. Wszystko oczywiście jest uzależnione od metrażu pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych pomysłów.

 

Czarne baterie i elementy w łazience

Bezprogowy natrysk

Łazienka z surowego kamienia 

Czarne baterie i elementy w łazience

Przez długi czas łazienka w większości mieszkań była kojarzona z bielą. Białe były ściany i płytki – zarówno na podłodze, jak i te wokół urządzeń. Biel to także kolor większości urządzeń w łazience – wanien i toalet. W tym sezonie hitem stał się jednak inny kolor. Czerń jest nowym chętnie wybieranym kolorem do tego pomieszczenia. Począwszy od takich elementów jak czarne baterie, czarna wanna, czarne klamki, czarna toalety, czarne grzejniki, aż na czarnych płytkach kończąc. Jest to odcień, który zmniejsza optycznie pomieszczenia, dlatego czarne lub ciemne łazienki wyglądają dobrze tylko jeśli są duże. Jednak czarne elementy połączone z jasnym tłem potrafią stworzyć niesamowity efekt. 

Bezprogowy natrysk

To kolejny hit w tegorocznych i ubiegłorocznych projektach. Wiele tego typu zastosowań i popularnych do nich dodatków można znaleźć na stronie Sklep Invena. Natrysk typu walk-in, czyli taki do którego się wchodzi wprost z podłogi to jedno z popularniejszych rozwiązań. Odpływ znajduje się wówczas w kącie ściany i jest odrobinę niżej ułożony niż płytki, które zamiast brodzika pokrywają przestrzeń, w której bierze się prysznic. Dzięki temu rozwiązaniu łazienka staje się optycznie większa i zyskuje więcej miejsca. Jest to też rozwiązanie wygodne do sprzątania.

Łazienka z surowego kamienia 

Surowy kamień i nie tylko coraz częściej zastępuje zwykłe płytki łazienkowe. Sprawdzają się tu między innymi marmury, granity i zwykłe płyty kamienne. Zaletą jest niewątpliwie oryginalny wygląd. Naturalne materiały są łatwe w utrzymaniu i starzeją się bez widocznych śladów. Kilka bloków  wystarczy, żeby pokryć wszystkie ściany w łazienkach. Podobnie jest z surowym betonem, który także staje się popularny w łazienkach. Plusem takiego rozwiązania jest wyciszenie łazienki. Daje to niesamowite efekty wizualne i świetnie łączy się z prostymi dodatkami. Minusem może być cena za specjalistyczne środki do czyszczenia takich elementów – jest o wiele droższa niż uniwersalne środki do czyszczenia łazienek. 

Similar Posts