Ogród

Technorattanowe meble ogrodowe – czy to hit?

Technorattanowe meble ogrodowe – czy to hit?

Nierzadko korzystamy z rozwiązań, których nazw nawet nie znamy. Gdyby ktoś nas zapytał, czy kiedykolwiek siedzieliśmy na meblach z technorattanu, spora część z nas odpowiedziałaby przecząco. A przecież materiał ten jest wykorzystywany w praktycznie co drugiej restauracji, która posiada ogródek na świeżym powietrzu. Jakie są zalety i wady wykorzystania tego materiału oraz czy nadaje się do zastosowań domowych? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest technorattan i dlaczego zyskuje na popularności?

Technorattan to nic innego jak materiał z włókien polietylenowych, imitujący naturalny rattan. Podczas gdy możliwości wykorzystania naturalnego rattanu są ograniczone (np. nie powinien być wystawiany na mróz, gdyż może pękać), polietylenowy rattan może być wykorzystywany praktycznie wszędzie. Technorattan jest:

  • Odporny na trudne warunki atmosferyczne (deszcz, zimno, upał)
  • Odporny na promieniowanie ultrafioletowe
  • Bardzo łatwy w czyszczeniu
  • Niezwykle lekki i trwały

Te wszystkie zalety technorattanu plasują go w czołówce materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli ogrodowych. O jakości i wygodzie tych mebli niejednokrotnie moglibyśmy się przekonać, spożywając posiłki w ogródkach znacznej części restauracji.

Meble ogrodowe z technorattanu służą latami

W przeciwieństwie do tanich, plastikowych siedzisk, technorattan cechuje się bardzo wysoką trwałością. Przy tym nie wymaga żadnej konserwacji czy malowania. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość plecionki w konkretnym modelu. Im cieńsza plecionka, tym mniejsza masa mebla, jednak potencjalnie mniejsza żywotność.
Przykładem mebli ogrodowych o dobrej jakości włóknach technorattanowych jest komplet foteli GENUA ze sklepu https://www.belgiardino.pl. Plecionka jest stosunkowo gruba, w kształcie pręta, dzięki czemu taki mebel wytrzyma nawet najbardziej brutalne traktowanie. Przy tym cena nie jest wygórowana. W komplecie dostajemy poduszki wykonane z materiału wodoodpornego, wraz ze zdejmowanymi poszewkami, które możemy z łatwością wyczyścić.

Nie tylko fotele i stoły!

Dzięki wysokiej uniwersalności technorattanu, jest on również wykorzystywany do produkcji sof, leżanek i leżaków. Możemy zbudować pełen zestaw wypoczynkowy oparty o meble z włókien polietylenowych, który będzie pasował stylistycznie do naszego tarasu. W sklepie belgiardino znajdziemy między innymi:

  • Sofę tarasową MODENA, wykonaną z półokrągłej plecionki, wraz z poszewkami. Zawiera w zestawie owalny stolik i małe jaśki. Całość w stylowych, świetnie dopełniających się kolorach.
  • Płaski leżak ogrodowy BAYONA z regulacją oparcia. Idealny do postawienia obok basenu (w końcu nie musisz się przejmować, że się zachlapie – jest doskonale zabezpieczony przed wilgocią)
  • Zestaw wypoczynkowy ALICANTE P, który nadaje się do postawienia zarówno na ogrodzie, jak i na mniejszym balkonie. Składa się z trzyosobowej sofy, pufy z funkcją podnóżka. W zestawie znajduje się również hartowany, szklany blat.

Tak bogata oferta sklepu z pewnością zaspokoi zarówno klientów, którzy poszukują kilku drobnych mebli ogrodowych np. do niewielkiej altanki, jak również bardziej majętnych właścicieli wielkich posiadłości, szukających luksusowych i trwałych rozwiązań.

Similar Posts