Porady

Listwy elewacyjne zewnętrzne: prosty sposób na upiększenie domu!

Chociaż wyróżniamy listwy elewacyjne zewnętrzne i wewnętrzne to w ostatnich latach szczególnie popularne stały się ozdobne bonie i listwy, które dumnie prezentują się na zewnątrz domów. Czy to prosty sposób na upiększenie domu? Jaki materiał listew elewacyjnych wybrać? Na co należy uważać? Podpowiadamy!

Listwa elewacyjna z siatką

Najczęstszym wyborem do wykończenia domu jest listwa elewacyjna z siatką. Niezależnie, czy są to bonie elewacyjne, listwy dylatacyjne lub jeszcze inny rodzaj, siatka ułatwia montaż i zapewnia lepszą przyczepność listew. Zatopiona w kleju siatka jest łatwa do ukrycia pod elewacją i stanowi świetny element zbrojący elewację.

Listwy elewacyjne drewnopodobne, drewniane, czy poliuretanowe?

Wszyscy chyba się zgodzą, że drewno jest materiałem ponadczasowym. Nic dziwnego zatem, że chcąc uzyskać charakterystyczny wystrój zewnętrzny domu, decydujemy się na listwy elewacyjne drewniane, lub w tańszej wersji, drewnopodobne. Taki zamysł ma niestety jedną wadę. Drewno wystawione na surowe, bardzo zmienne w Polsce warunki pogodowe, szybko straci swój pierwotny wygląd. Z kolei panele elewacyjne udające drewno często z daleka krzyczą, że są sztuczne. Często nie jest to taki efekt, jakiego oczekiwaliśmy.

Co w takim razie? Najbezpieczniej jest zainwestować w poliuretanowe listwy elewacyjne (PVC), które są tanie odporne, lekkie i rozsądnie zaaranżowane. Nie będą wyglądały tandetnie, ponieważ świetnie wpasowują się w estetykę budynku. Co prawda również listwami elewacyjnymi można przesadzić, ale mocno wierzymy w Wasz dobry gust. Dopasowane listwy przyokienne bardzo często upiększają średniej urody stare okna. W dodatku stanowią zabezpieczenie dla okien przed szkodliwym działaniem wilgoci. Taką samą funkcję pełnią także w innych miejscach budynku.

Listwy wokółokienne zewnętrzne i bonie elewacyjne: zalety

Aranżując swój własny dom, chcemy, by wyglądał świetnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. A brzydkiej elewacji nie przesłoni nawet najpiękniejszy ogród. Prawda jest również taka, że często ograniczają nas środki i w ramach oszczędności traktujemy zewnętrzną elewację budynku po macoszemu. Tymczasem listwy elewacyjne mają rozmaite zalety!

  • Piękny wygląd, jaki dają bonie elewacyjne to mniejszy wydatek, za to perfekcyjny efekt!

  • Listwy i bonie elewacyjne PVC są bardzo odporne na czynniki pogodowe.

  • Dyskretne listwy okapnikowe odprowadzają wodę z dala od elewacji budynku, dzięki czemu chronią budynek przed szkodliwym działaniem wilgoci.

  • Listwy elewacyjne to również dodatek estetyczny dla domu. Zakryją ubytki w elewacji, dodają świeżości i pięknego wykończenia dla domu.

  • Listwy elewacyjne montuje się bardzo prosto i ciężko tutaj o błąd. Oszczędzasz więc czas!

Obecnie dostępny jest bardzo szeroki wybór listew, paneli i kątowników elewacyjnych. Z łatwością dobierzesz idealne elementy dla swojego domu. Zdecydowanie warto stawiać na rozwiązania, które nie tylko upiększą Twój dom, ale również będą stanowiły ochronę dla elewacji budynku.

Similar Posts