Porady

Studnie głębinowe – lokalizacja i wiercenie, wszystko co musisz wiedzieć

Studnie głębinowe - lokalizacja i wiercenie, wszystko co musisz wiedzieć

Na posiadanie własnej studni głębinowej najczęściej decydujemy się w przypadku braku dostępności do sieci wodociągowych. Warto się zdecydować na własną studnię, nawet jeśli planuje się skorzystanie z sieci wodociągowej. Doprowadzenie i podłączenie do wodociągu możliwe jest dopiero po ukończeniu domu czy innej inwestycji budowlanej. Tymczasem woda potrzebna jest już przy budowie domu czy też innej inwestycji budowlanej.

Warto się zdecydować na własną studnię, nawet jeśli planuje się skorzystanie z sieci wodociągowej. Doprowadzenie i podłączenie do wodociągu możliwe jest dopiero po ukończeniu domu czy innej inwestycji budowlanej. Tymczasem woda potrzebna jest już przy budowie domu czy też innej inwestycji budowlanej.

Co musisz wiedzieć przed wierceniem studni

Przed każdą rozpoczętą pracą firma Ekowiert studnie Jasło oferuję profesjonalną analizę i wycenę kosztów planowanej inwestycji.

Dzięki odpowiednio przeprowadzonej analizie i badaniom geologicznym możemy określić głębokość odwiertu pod studnię. Podstawowe badania geologiczna umożliwiają określenie budowy geologicznej oraz warunków hydrologicznych na danym obszarze.

Przeprowadzona analiza umożliwia profesjonalne przygotowanie i dobranie takich parametrów jak: głębokość odwiertu, długość filtra, głębokość posadowienia filtra i średnica rur.

Podstawą umiejscowienia studni na działce jest dostępność do warstw wodonośnych. Oferujemy lokalizację poziomów wodonośnych z pomocą map hydrogeologicznych oraz własnej bazy danych i doświadczenia naszego radiestety (różdżkarz), który może pochwalić się 100% skutecznością.

Lokalizacja studni

Przy lokalizacja studni głębinowej najważniejszym kryterium jest uwzględnienie dostępność warstwy wodonośnej oraz bezkolizyjność i odległość od możliwych źródeł zanieczyszczeń.

Firma Ekowiert z Jasła dokłada wszelkich starań aby wszystkie realizowane odwierty pod studnie głębinowe były realizowane i umiejscowione zgodnie z przepisami rozporządzenia ministerialnego, które określa jej minimalne odległości od takich obiektów jak: granica działki, rów przydrożny, szambo, kanalizacja.

Ujęcie wody musimy umieścić co najmniej:

  • 5 m od granicy działki;
  • 7,5 m od osi rowu przydrożnego;
  • 15 m od zbiornika gromadzenia nieczystości;
  • 30 m od najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do niej ścieki oczyszczone biologicznie w stopniu określonym w przepisach dotyczących ochrony wód;

Koszt własnej studni głębinowej

Na koszt wiercenia studni głębinowej wpływa wiele różnych czynników, przede wszystkim warunki gruntowo-wodne. W zależności od tego jak płytka jest warstwa wodonośna i im większa jest jej wydajność, tym oczywiście koszty studni głębinowej będą mniejsze.

Warunki każdej podjętej realizacji powinny zostać ustalone przed jej rozpoczęciem i dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i warunków terenu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wywierceniem stuni, współpracą lub potrzebują dokładnej wyceny planowanej inwestycji studni głębinowej zapraszamy do kontaktu z Firmą Ekowiert z Jasła

Adres i dane kontaktowe firmy:

Ekowiert studnie głębinowe

Łajsce 176

38-204 Tarnowiec

http://www.ekowiert.com

[email protected]

+48 790 640 166

Similar Posts