Porady

Pralka – które funkcje mogą okazać się przydatne, a które nie?

pralka

Współczesne pralki to urządzenia wyposażone w wiele funkcji. Już nie tylko podgrzewają wodę, piorą, płuczą i wirują, ale też ważą pranie dobierając odpowiednią ilość wody i pozwalają na włączenie prania z opóźnieniem. Których z dodatkowych funkcji używamy, a które są zbędnym „bajerem”?

Programy podstawowe, czyli których funkcji używamy najczęściej?

Każdy użytkownik pralki automatycznej, przynajmniej raz używa następujących programów:

– pranie bawełny

– program do prania tkanin syntetycznych

– pranie wełny i innych tkanin delikatnych, czyli tak zwane pranie ręczne

– program do prania odzieży sportowej

– pranie na zimno

– program skrócony

– płukanie (dodatkowe)

– wirowanie (dodatkowe)

W programy te wyposażone są nawet starsze modele pralek. Jeśli jednak nasza stara pralka nagle zawiedzie, pamiętajmy o możliwości uzyskania pożyczki na dowód na get-money.pl. Zakupione urządzenie prawdopodobnie będzie wyposażone w znacznie więcej programów i dodatkowych funkcji, niż stara pralka. Przydatna może być funkcja ważenia prania i odpowiedniego, ekonomicznego doboru wody do ilości ubrań. Osobne pranie kilku sztuk w nietypowym kolorze, będzie dzięki tej funkcji zdecydowanie oszczędniejsze.

Do przydatnych funkcji dodatkowych, zaliczyć można również możliwość skrócenia cyklu prania, a także funkcję „łatwe prasowanie”, dzięki której pralka równomiernie układa pranie w bębnie. Na skutek tego zabiegu, jest ono po wyjęciu mniej pogniecione.

Doskonałym rozwiązaniem jest możliwość modyfikacji programów podstawowych w zakresie doboru temperatury. Dzięki tej funkcji możemy prać w zimnej wodzie jeansy lub inną odzież, której kolory, lub struktura materiału, lepiej znoszą pranie w zimnej wodzie.

Przydaje się również funkcja „stop”, dzięki której pranie zostanie zakończone po ostatnim płukaniu bez odwirowania. Przed otwarciem drzwi pralki włączamy odpompowanie wody i od razu wyjmujemy pranie unikając w ten sposób zagnieceń. Program jest przydatny do prania tkanin bardzo delikatnych, które nie powinny być wirowane.

Zbędne „bajery”, czyli z których funkcji prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy

Podczas wyboru pralki z pewnością będziemy kuszeni przez sprzedawcę dodatkowymi, nowoczesnymi funkcjami, takimi jak na przykład podświetlanie wnętrze bębna, czy sygnały dźwiękowe potwierdzające wybór programu. Niektóre modele wyposażone są nawet w system instrukcji głosowych, który przynajmniej w teorii ma poprowadzić nas krok po kroku przez proces prania, czy poinformować o dostępnych możliwościach.

Warto pamiętać, ze każda z tych funkcji podnosi cenę urządzenia i im bardziej wymyślne opcje są nam udostępnione, tym za pralkę zapłacimy więcej. Tylko czy na pewno potrzebujemy „gadającej” pralki? Z pewnością też nie będziemy zasiadać z lekturą we wnętrzu bębna – po co więc właściwie dodatkowe oświetlenie?

Kupując nową pralkę warto jest zachować zdrowy rozsądek i wybrać model, który posiada dokładnie te funkcje, które na pewno nam się przydadzą.

Similar Posts