Porady

Pergole do ogrodu i na taras – wygodne i konieczne zadaszenie w strefie wypoczynkowej!

Pergole do ogrodu i na taras - wygodne i konieczne zadaszenie w strefie wypoczynkowej!

Nawet najpiękniej zaaranżowany ogród, szybko straci swój urok, jeśli zostanie pozbawiony strefy wypoczynkowej. Ta natomiast powinna być wypełniona elementami wyposażenia ogrodowego, na którym można wypoczywać, opalać się lub biesiadować z gośćmi. Strefa wypoczynku powinna być jednak także odpowiednio przysłonięta, by zmienna pogoda nie zniweczyła planów wypoczynkowych. I tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne konstrukcje ogrodowe o nazwie pergoli. O co dokładnie chodzi i dlaczego warto zarezerwować dla nich miejsce w swoim ogrodzie?

Pergole ogrodowe, bezsprzecznie i od lat kojarzą nam się z dość małymi, drewnianymi konstrukcjami, po których pięły się rośliny ogrodowe. Najczęściej miały pełnić rolę przesłony przed tymi miejscami, które w naszym ogrodzie nie są zbyt atrakcyjne i warte uwagi. Można zatem powiedzieć, że klasyczne, drewniane pergole pełniły i funkcję dekoracyjną i praktyczną. Taką też pełnią nowoczesne konstrukcje, w tym pergole Top Prima. Kiedy warto zdecydować się na nią w ogrodzie?

Top Prima – pergola ogrodowa na miarę nowoczesnych rozwiązań!

Jeśli Twój ogród ma pełnić przede wszystkim funkcję wypoczynkową, to dobrze trafiłeś. Pergola Top Prima to cała konstrukcja, która pięknie adaptuje strefę relaksu na działce, na tarasie lub w ogrodzie. Pokrótce wspomnimy, dlaczego warto o niej pomyśleć.

Na szczególną uwagę zasługuje tu system lamelowy oraz wykonanie z aluminium w połączeniu z elementami ze stali nierdzewnej. Dzięki tak solidnemu przygotowaniu, całość prezentuje się elegancko, ale także, nasza pergola jest odporna na czynniki zewnętrzne i z pewnością posłuży nam na wiele sezonów, wciąż ciesząc swoim nieskazitelnym stanem technicznym.

Warto pamiętać, że pergola Top Prima, to solidna konstrukcja, pod którą należy wykonać podłoże.Nogi o profilu 150 x 150 mm podpierają tu dach wykonany z obracanych aluminiowych lameli. Dzięki sterowaniu elektrycznemu możemy obracać nimi o 150 stopni. To wszystko sprawia, że na wypadek deszczu zapewnimy sobie szczelny dach, przez który nie przecieka woda, a w czasie upałów możemy podziwiać odsłonięty dach.

Uwaga! Woda nagromadzona podczas deszczu odpływa rynnami spustowymi!

Nie ma zatem wątpliwości, że cała konstrukcja pergoli będzie się charakteryzowała stabilnością, a także wręcz doskonałym rozwiązaniem technicznym.

I wreszcie, coś dla wybrednych. Nowoczesna pergola będzie się nam kojarzyła z kolorem szarym lub metaliczną czernią, ale nie jest to jedyne rozwiązanie kolorystyczne. Pergolę można wykonać w dowolnym kolorze z palety RAL, a także w kolorach strukturalnych.

Inne dane techniczne pergoli, na które warto zwrócić uwagę:

  • max szerokość – 7050 mm
  • max wysięg – 4000 mm
  • sterowanie elektryczne za pomocą pilota lub na wyłącznik przewodowy ścienny

Ponadto warto zwrócić uwagę na wyposażenie pergoli, w skład którego wchodzą:

  • panele przesuwne szklane lub drewniane
  • rolety tekstylne lub moskitiery
  • rolety typu screen
  • oświetlenie LED lub RGB.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej pergoli lub zadać pytanie producentowi to zajrzyj na: http://www.pergoletarasowe.com.pl/pergole/pergole-lamelowe/top-prima

Naszym zdaniem to jedno z lepszych, bardziej nowoczesnych i eleganckich rozwiązań do ogrodu, na które może sobie pozwolić większość osób. Pod taką konstrukcją praktycznie i ekskluzywnie zaaranżujemy sobie miejsce nie tylko do biesiadowania z przyjaciółmi, ale przede wszystkim do wygodnego wypoczynku dla całej rodziny!

Similar Posts