Meble

Jakie krzesło brazylijskie wybrać?

Jakie krzesło brazylijskie wybrać?

Krzesło brazylijskie skrada serca użytkowników. Jest piękne, wspomaga odpoczynek i naprawdę przyciąga wzrok. Skusisz się? Zaprojektuj swój taras marzeń.

Krzesło brazylijskie – odkrycie Kolumba

Krzesło brazylijskie ma bardzo wdzięczną nazwę. Od razu kojarzy się z ciepłym latem, przygodami, a może nawet z miłosnymi historiami z telenowel. No tak – to wszystko kojarzy się z odpoczynkiem, radością i chilloutem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce mieć dla siebie krzesło brazylijskie, czyli mebel, który kradnie serca wszystkich, którzy go posmakują nawet przez chwilę.

Krzesło brazylijskie najprawdopodobniej pochodzi z Ameryki Południowej. Poznał je Krzysztof Kolumb, kiedy znalazł się tam podczas wyprawy. Krzesło brazylijskie przypomina hamak i wygląda naprawdę dobrze – dzięki czemu spełni funkcję nie tylko praktyczną, ale także dekoracyjną.

Mimo że jest podobne do hamaka, tak naprawdę nie służy do leżenia, ale do siedzenia. Wykorzystuje poprzeczną belkę, na której przymocowany jest materiał. Całość jest umieszczona zwykle na suficie – przymocowana za pomocą specjalnego haka.

Klasyczne krzesło brazylijskie

Klasyczne krzesło brazylijskie kojarzy się ze stylem boho. To najczęściej wybierana opcja, ponieważ boho stało się ostatnio bardzo modne. Cechuje się jasnym materiałem otoczonym mnóstwem frędzelków. Jest bardzo stylowe i dopasuje się zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. W miejscu siedziska z kolei wyłożone są poduszki, dzięki którym wygodnie się siedzi.

krzesło brazylijskie - modne krzesło brazylijskie

Dostępne jest w różnych kolorach, choć przeważają beże, brązy i szarości.

Możesz też zdecydować się na kolorowy zawrót głowy, czyli krzesło brazylijskie w różnokolorowe paski. Ono również doda uroku każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdzie. Możesz je zawiesić także na balkonie lub tarasie.

Krzesło brazylijskie – bocianie gniazdo

Krzesło brazylijskie może przybierać tradycyjną formę albo przybierać kształt tzw. bocianiego gniazda. W tym przypadku metalową obręcz obszywa się materiałem i jest on podtrzymywany przez metalowy hak z mocnymi sznurami. Zaletą tego krzesła brazylijskiego jest fakt, że obraca się o 360 stopni, dzięki czemu można na nim oglądać wszystkie strony świata lub obracać się do rozmówcy.

krzesło brazylijskie - wygodne krzesło brazylijskie

Gdzie zawiesić krzesło brazylijskie?

Krzesło brazylijskie trzeba ustawić tam, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca. Można się na nim kołysać i obracać, więc ważne, aby przy okazji niczego nie uszkodzić. Na pewno sprawdzi się w salonie oraz w sypialni, a także w pokoju dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je na zewnątrz, czyli na balkonie lub tarasie.

Oczywiście najważniejszą kwestią jest to, czy miejsce, w którym zawiśnie krzesło brazylijskie, jest bezpieczne. Jeśli jest sprawdzone i nie masz wątpliwości, że da radę utrzymać krzesło wraz z pasażerem, możesz je zawiesić niemal wszędzie.

Krzesło brazylijskie sprawdzi się jako dodatkowy fotel do salonu, na którym możesz swobodnie oglądać wieczorne filmy. Możesz też z powodzeniem umieścić je na balkonie, by służył jednemu z Twoich gości.

Similar Posts