Porady

Obrazy do kuchni – czym powinny się charakteryzować?

Obrazy do kuchni - czym powinny się charakteryzować?

Obrazy do kuchni powinny być dobierane zgodnie z preferowanym stylem aranżacyjnym. Wbrew pozorom w kuchni spędza się naprawdę bardzo dużo czasu i warto zadbać o to, aby było to przyjemne i motywujące doświadczenie. Nie należy jednak stawiać na obrazy o zbyt dużych rozmiarach, ponieważ łatwo osiągnąć w ten sposób efekt wizualnego przytłoczenia.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Nie zawsze wybór obrazów do kuchni będzie łatwym zadaniem. W tym przypadku warto bazować na motywach związanych z kulinariami, napojami czy też jedzeniem. To udane wprowadzenie w klimat przygotowywania ulubionych potraw. Mogą to być obrazy przedstawiające leśne zakamarki, ziarna kawy, liście herbaty, zioła czy też jakieś produkty spożywcze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby była to abstrakcja. W kuchni można pozwolić sobie na odrobinę „szaleństwa”. Ma to być pomieszczenie, w którym domownicy zadbają o swoje samopoczucie i odnajdą w nim chwilę spokoju. W końcu nie zaprasza się do niego swoich gości (od tego jest salon).

Korzystnym wyborem będą obrazy do kuchni związane z motywami kwiatowymi. Mogą to być ulubione kwiaty partnera czy też całej rodziny. Taka aranżacja przypadnie do gustu każdemu domownikowi. Ponadto wśród ciekawych pomysłów królują:

  • zboża (np. pszenica),

  • warzywa (np. pomidory),

  • owoce (np. jabłka i gruszki),

  • geometryczne wzory.

Jak widać wybór w tej kategorii jest tak zróżnicowany i bogaty, że domownicy bez większych problemów powinni znaleźć atrakcyjne ich zdaniem propozycje.

Ożywienie wnętrza i nadanie mu unikalnego charakteru

Obrazy do kuchni są odpowiedzialne za skuteczne i ekspresowe ożywienie wnętrza. Warto powiesić je w centralnej części kuchni, tak aby były dobrze widoczne i „rzucały się w oczy” nawet z nieco dalszej odległości. Zaletą takich obrazów do kuchni jest to, że nadają pomieszczeniu unikalnego charakteru. Dzięki temu chce się w nim przebywać i przygotowywać kolejne potrawy (np. dla własnej rodziny lub zaproszonych gości). Oczywiście jeśli ktoś posiada nieco większą kuchnię zawsze może postawić na kilka obrazów. Najlepiej jeśli będą się ze sobą łączyć (w zakresie tematycznym).

Wymiary obrazów są zależne od dostępnej przestrzeni. W niewielkich kuchniach sprawdzą się mniejsze obrazy. Jeśli ktoś nie ma w tym temacie większego doświadczenia zawsze może poprosić o rzeczowe wsparcie projektanta wnętrz. Aktualnie dużą popularnością cieszą się obrazy pasujące do kuchni nowoczesnych oraz skandynawskich. Zachwycają swoją artystyczną i nietuzinkową energią oraz niepowtarzalnością i solidnym wykonaniem.

Similar Posts