Porady

Czym można kontrolować żywioł we własnym mieszkaniu?

Czym można kontrolować żywioł we własnym mieszkaniu?

Projektując design mieszkania niemal każdy zwraca najpierw uwagę na te pomieszczenia, które uznawane są za reprezentacyjne. Mowa tutaj oczywiście o korytarzu czy salonie. W drugiej kolejności wiele osób zabiera się za sypialnie czy kuchnię. Łazienka na ogół ma po prostu pozostać funkcjonalna. Co jeśli można połączyć funkcjonalność z niepowtarzalnym designem?

Czym są panele prysznicowe i gdzie je zamontować?

Przykładem takiego tandemu może być zastosowanie czegoś co staje się coraz bardziej modne, chodzi oczywiście o panele prysznicowe. Łazienki dzielą się oczywiście na te, które posiadają prysznice i wanny. Zastosowanie paneli prysznicowych dotyczy jednak kabin prysznicowych. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni zamontować sobie takiego panelu nad wanną, zważywszy jednak na specyfikę funkcjonowania paneli prysznicowych może zakończyć się to małym potopem w łazience.

Urządzenia tego typu to alternatywa dla kolumn prysznicowych czy tradycyjnych i znanych wszystkim słuchawek połączonych do zaworów z zimną i ciepłą wodą umiejscowionych w ścianie. Mimo, że taki panel prysznicowy posiada podobne zastosowanie to jego funkcjonalność jest znacznie rozszerzona i w zależności od wariantu cenowego może być ona znacznie bezpieczniejsza.

Design połączony z funkcjonalnością

Zastosowanie paneli prysznicowych to okazja to wykorzystania rozwiązania rzadziej spotykanego w łazienkach. Można dzięki nim dodać łazience dodatkowego blasku i to dosłownie. Są one wykonane z różnych materiałów i o różnej kolorystyce. Srebrne wykonane w macie lub połyskujące wybijają się z ciemnych płytek. Można zastosować również te w kolorze czarnym, które posiadają lakier nakładany piaskowo co nadaje wysoką jakość barw. Nie należy się tutaj obawiać, że kamień i rdza zepsują efekt. Chromowane powierzchnie nie ulegają rdzy. Zastosowanie odpowiednich materiałów sprawia, że również kamień czy zacieki są obce panelom prysznicowym.

Wyróżniamy tutaj również podział na urządzenia z termostatem lub bez. Te pierwsze posiadają możliwość ustawiania temperatury za pomocą pokrętła. W ten sposób można precyzyjnie dobrać temperaturę wody wedle własnych preferencji. Można tu również spotkać zastosowanie tak zwanego przycisku przeciw-oarzeniowego. Uniemożliwia on kontakt użytkownika ze zbyt gorącą wodą. W przypadku urządzeń bez termostatu dochodzi po prostu do mieszania się zimnej i ciepłej wody. Dodatkową funkcjonalnością takich paneli jest posiadanie horyzontalnego kierunku strumienia wody. Dzięki temu użytkownik może pozwolić sobie na odrobinę luksusu i odprężenia. Nie wyklucza to oczywiście obecności tradycyjnej słuchawki prysznicowej.

Łatwy montaż dający wiele możliwości

Panele prysznicowe montuje się na ścianie za pośrednictwem specjalnych uchwytów. Posiadają one również wężyki umożliwiające podłączenie do przyłączy o standardowych rozmiarach, występujących w Polskich domach. Nie trzeba się martwić, że coś nie będzie pasować.

Similar Posts