Porady

Elegancki salon w stylu skandynawskim – jak powinien wyglądać?

Elegancki salon w stylu skandynawskim – jak powinien wyglądać?

Styl skandynawski od pewnego czasu dominuje w branży wnętrzarskiej. Na przestrzeni lat znacząco się zmieniał. Pojawiły się nowe odsłony tego stylu, który zachwyca swoją funkcjonalnością, przestronnością i naturalnymi kolorami. Zdecydowanie do najbardziej popularnych odmian stylu skandynawskiego należy niezmiennie New Nordic odznaczający się białymi ścianami i elementami w postaci naturalnego drewna. Znaczącym komponentem są również przełamujące naturalne i stonowane kolory dodatki w nieco odważniejszych barwach. W krajach, w których dni bywają bardzo krótkie, jest to sposób na rozświetlenie wnętrza i zapewnienie sobie przytulnej przestrzeni bez względu na warunki atmosferyczne. Czym charakteryzuje się salon w stylu skandynawskim

Najważniejsze elementy salonu 

Bez względu na wielkość salonu aranżacja w stylu skandynawskim jest w stanie znacząco optycznie powiększyć całą przestrzeń. Dzieje się tak za sprawą aranżacji skupiającej się na funkcjonalnych dodatkach i minimalistycznym charakterze oraz dominującym kolorze. Urządzenie salonu w stylu skandynawskim, w którym białe ściany dominują, będą wobec tego doskonałym rozwiązaniem dla nieco mniejszych wnętrz, choć nie tylko. Kluczowym elementem jest odpowiedni dobór mebli takich jak sofy. W stylu skandynawskim królują meble o nieco łagodniejszych kształtach i tworzonych na bazie naturalnych materiałów. Nie ma wobec tego miejsca na kanciaste i zgeometryzowane wykończenia. Pojawiają się okrągłe stoły wykonane z prawdziwego drewna i kanapy o zaokrąglonych krawędziach. Naturalne drewno i biel uchodzą za bazę stylu skandynawskiego. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ drewno zapewnia przytulny charakter, a biel doskonale odbija światło. 

Odmiany stylu skandynawskiego 

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim może opierać się na najpopularniejszej odmianie, czyli New Nordic, ale równie dobrze może ocierać się również o jego odmiany, które ewoluowały z biegiem lat. Salon w stylu skandynawskim w wersji Folk będzie odznaczał się nieco większą ilością barw. Jest to jedna z najbardziej kolorowych odmian tego stylu i trzeba przyznać, że cieszy się coraz większym uznaniem. W tego typu salonach pojawiają się elementy rękodzielnicze w postaci wiszących na ścianach kolorowych plecionek, dywanów, ręcznie wykonywanych ozdób. Również w tym przypadku bazą pozostaje kolor biały oraz meble obite naturalnymi materiałami lub wykonane z solidnego drewna. Miłośnicy klasycznych wystrojów wnętrz powinni zwrócić uwagę na styl gustawiański. To propozycja, w której zakocha się każdy entuzjasta tradycji i poniekąd minionych już czasów. Salon w takiej odsłonie będzie wyposażony w meble w starodawnym stylu. To styl, w którym często pojawiają się kolory natury. Pragnąc urządzić w oryginalny sposób salon można również zaczerpnąć sporo inspiracji z nowej odmiany stylu skandynawskiego w postaci Scandi Chic. To stosunkowo nowy kierunek, który jednak posiada już spore grono wielbicieli. W tym stylu bardzo często pojawia się złoto czy mosiądz. Przełamaniem bieli bywają meble w kolorze czarnym oraz wiele dodatków naturalnych w neutralnych kolorach.

Similar Posts